- 999 - te Paragoenan (ten zuidoosten van Tjikal). 5. Het gros wordt gevormd door Inf. 2, VII met den staf der genees kundige sectie van het bataljon en de 2 overblijvende compagnieën van Inf. IV. Eerstgenoemde compagnie stelt zich op te Kali Paré (ten noor den van GagS, Dalem)de 2 com pagnieën van Inf. IV met den staf der geneeskundige sectie van het bataljon te Hgemplak (ten noorden van den spoorweg, koffieland Telaga). 6. Inf. 2, VII geeft eene groep ter bezetting van elk der Halten Gaga Dalem en Tempoeraneen der compagnieën van Inf. IV (gros) doet hetzelfde voor de Halten Brin gin en Toentang. Deze groepen treden voorloopig uit het compag nies- en bataljons verband. Zij stel len de door haar te bezetten ge bouwen in staat van verdediging, zonder dat de exploitatie van deu spoorweg daaronder lijden mag. Zij zenden om het uur eene patrouille langs den spoorweg naar de neven halte; de bezetting van Halte Toen- tang houdt bovendien verbinding met de bezetting van de spoorbrug bij Toentang. 7. In geval van een vijandelijken aanval wordt stand gehouden in de lijn der voorpostendetachementen. 8. Verpleging. 9. Het kwartier van den Voor postencommandant is te Ngemplak. Mondeling aan de commandanten De Voorpostencommandant, der compagnieën en van C. 3. p_ Luitenant-kolonel. De Voorpostencommandant handelt nu op gelijksoortige wijze als de Commandant van het rechtervakin de eerste plaats overtuigt hij zich door eigen aanschouwing en wegens de groote lengte van zijn baanvak door berichten van anderen, of zijn op de kaart gegrond vermoeden, dat de begroeiing den spoorweg tegen gezicht uit het zuiden dekt, juist is verder wordt nagegaan, of niet meerdere plaatsen in den spoorweg van eene veiligheidsbezetting voorzien moeten worden enz. 1) Kortheidshalve wordt hier verwezen naar de desbetreffende paragraaf van het legering3bevel. In de werkelijkheid gebeurt dit natuurlijk niet. I. M. T. 1909. 64

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 333