1002 stelling moet komen, neemt de Batterij commandant dadelijk maatrege len om den opmarsch naar en lier innemen van eene mogelijke stelling te bespoedigen. Hij zendt dus onmidellijk na aankomst zijne verkenners naar de plaats der voorpostendetachementen om in staat te zijn de noo- dige voorzorgsmaatregelen te nemen Zelf begeeft hij zich ter ver kenning daarheen, waar de kans tot in werking komen het grootst is, dus naar de buurt van den Gr. Blarak. Tot het beoordeelen van de waarde der geheele opstelling berekene men den tijd, dien elk onderdeel noodig heeft, om een zeker punt, dat men door Roode troepen bedreigd veronderstelt, te bereiken. Onderstelling No. 3. Nog gedurende den tnarsch ontvant de Brigade commandant te 1.30 v.m. ten noorden van Karang Djati van de officierspatrouille naar Magelang het volgende bericht: lste peloton van C. 1. Gembol, (ten N. van Ba wen) 23 Mei 1909, 12 u. 's nachts. Bericht No. 1. Bij Bawen gestooten op eene vijandelijke afdeeling van onbekende sterkte; daarvoor uitgeweken, werd ook bij Ngrawan (ten W. v. Bawen) de aanwezigheid van vijandelijke troepen vastgesteld. Ik zal om deze vijandelijke afdeeling heen rijdende, mijne opdracht vervolgen. Overbrenger: A. Cav. B. Eerste-Luitenant. Van de andere officierspatrouille wordt oven later ten opzichte van Bawen alleen een gelijkluidend bericht ontvangen. Van het vooruitgezonden lj,- eskadron ontvant do Brigade commandant te 2,45 v. m. ten noorden van Randoe Koenting het volgende bericht: Cavalerie. Bapang23 Mei 1909, 2.15 v. m. Bericht No. 1. Bawen en Ngrawan (ten W. van Bawen) zijn door vijandelijke troepen bezet, Doplang niet. Terwijl ik C. 1 nabij den grooten weg achterlaat, zal ik trachten met C. 3 om den vijand heen Toentang te bereiken. Overbrenger. C. Cav. C. Majoor. Gevraagd de maatregelen van den Brigadecommandant, ook nadat later gebleken is, dat de voorhoede dor Blauwe troepen de Roode afdeelingen te Bawen en te Ngrawan met weinig moeite terugdrijft, doch bij de K. Rengas tot staan komt. 1) Zie ook blz. 682.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 336