1004 vuur uit den noordrand en speciaal uit een loopgraaf, een paar honderd Meters binnenwaarts gelegen. Om meerdere verliezen te voorkomen, stormde de compagnie Jansen hierop, maar kwam daardoor onder het kruisvuur van twee aan weerszijden van den weg, nabij den zuidrand van Sibreh en Bahat, gelegen aarden redoutes. Zonder dralen deed de commandant door het peloton Dyse- rinck ook op deze versterkingen attaqueeren. Wel hield de vijand stand tot die afdeeling op 40 a 50 pas was genaderd, maar ten slotte stelde hij zich met achterlating van twee dooden met wapens, in de richting van kampong Baid aan de overzij der Kroëng Loetoe in veiligheid. Beide bentengs bleven nu bezet en de le comp. 6e Bat., die met de 3e vooruitgerukt was, nam haar stelling in den zui drand van Rahat in. Een andere compagnie van dat bataljon werd meer achter waarts in verbinding met de positie van het 3e Bat. deels in de kampong, deels in den noordrand geplaatst en de cavalerie opgedragen in de lijn der 3e comp. op te rukken en 's vijands bewegingen verder te verkennen. Beide korpsen, zoowel 3e en 6e Bat., kregen nu genietroepen om bij de voorgenomen tuchtiging behulpzaam te zijn. Bij het verder in breed front oostwaarts tot Relong oprukken door de kampongs werd geen vuur ontvangen. De cavalerie kreeg dat wel, n. 1. uit Dilip en andere meer zuidwaarts gelegen kampongs en nam vijanden waar, in den noordrand van Empoe Ketang, die even na 8 u. ook 't vuur op haar opende. Een peloton afgezeten cavalerie ging toen van achter de brug in den grooten weg tusschen onzen vroegeren post Lepong Ara en kampong Dilip een vuurgevecht met hen aan en belette aldus het oversteken naar Sibreh, waarvan de zuidrand op dat moment nog niet door het 3e Bat. bezet was. De algemeene reserve, het half 7e Bat., was in verband met het 6e opgerukt en op het oogenblik dat 't bataljon den zuidrand van Rahat bezet had, bevond die reserve zich op Pasar Sibreh en de brug over de Kroeng Loetoe ten Zuiden daarvan. Waar Toekoe Baid met het bestuur nog briefwisseling onder-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 340