1008 .De verbinding met de 2e colonne middels signalen werd ver kregen, terwijl twee observatieposten in boomen en éen op de zuiderface van Lamsoet nauwkeurige berichten over de bewe gingen dier colonne gaven. De patrouille-commandant zond 9 u. 50' v. m. bericht dat Senelop door 20 man bezet was, van tijd tot tijd vielen trouwens eenige schoten uit die sterkte. De genie slechtte weer de N. en W. face van Lam Soet mid dels 4 buskruitmijnen van O1/^ K. G. en 10 dynamiet dito's van 2.5 K. G. en verder door afgraving. Gebrek aan werkkrachten maakte, dat men het restant van Tjot Goet en Tjot Gloempang niet mede kon opruimen. De observatieposten meldden ten 12 u. 50' n.m., dat de troepen langs den Ana' Galoengdijk terugtrokken en dat een tiental Atjehers 700 M. Oost van de ingenomen stelling gezien werden. Op dat moment berichtte ook zekere T. Brahim, dat in Lam Kiwan een vijftigtal gewapenden zaten. Dat gaf den colonne commandant aanleiding, om instede van langs de Kroeng Lingkar, door het bedekte terrein langs de Atjehrivier zijn terugtocht te nemen. Aan éene compagnie met de artillerie werd in den rand van den meergenoemden suikeriettuin bij Loeboeh een opname" stelling voor de nog vooruitgeschoven troepen aangegeven. Toen van den anderen oever het signaal „5e bat. retireeren" werd gehoord, trok jalles in onderling verband naar Lamsoet. Het vuur van eenige volgende Atjehers liet men door scherpschutters beantwoorden. 5 u. n.m. kwam de colonne zonder verliezen te Lambaroe. Totaal had men dien dag aan dooden: 3 Europeanen, 2 Amboineezen en vier Inlanders; aan gewonden: 4 officieren, 10 Europeanen, 1 Afrikaan, 16 Amboineezen en 9 Inlanders. Verbruikt waren, 18 G. K. T., 2550 patronen van 6.5 m.M., 7968 van 11 c.m. en 7 revolverpatronen. Buit werden gemaakt: 10 Beaumontgeweren, 1 achterlaad- karabijn, 31 voorladers en drie donderbussen, met de noodige blanke wapens, munitie en leergoed.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 344