1025 bezwaar aan ieder wapen worden medegegeven, tevens zijn ze goedkoop. Het personeel, belast met den optiscben seindienst, moet een zorgvuldige opleiding genieten, de dienst op de stations nauw keurig geregeld en gebaseerd zijn op goede reglementen, welke op dezelfde wijze moeten worden samengesteld als die van de andere seindiensten; samenwerking is immers een dringend vereischte. (Men vergelijke bijv. het Engelsche Seinvoorschrift eens met dat v/h. Ind leger!). III. Taak der militaire telegraphie. De taak, welke voor de telegraafafdeelingen is weggelegd, is: aanvulling, uitbreiding en zoonoodig wijziging der bestaande telegraafverbindingen, en het tot stand brengen van goede gemeenschap tusschen de strijdende afdeeling onderling en daar binnen. De organisatie van een telegraafafdeeling moet hierop gebaseerd zijn. Yoor het eerste doel (aanvulling, uitbreiding enz.) is een nauwe samenwerking noodig, reeds in vredestijd, met de Rijkstelegraaf; militaire telegraphisten moeten op de hoogte zijn van de wijze van werken der Rijkstelegraaf, wat alleen te verkrijgen is door gelijkluidende reglementen en door detacheeringen van militair personeel bij dien dienst (in Holland streng doorgevoerd), ieder officier en mindere wordt voor eenige maanden gedetacheerd bij dien dienst, de samenwerking is zeer goed. IY. Organisatie. Bij het samenstellen der telegraafafdeelingen dient men met de twee volgende punten rekening te houden: 1. de taak der afdeeling; 2. het terrein waarin de afdeeling zal moeten ageeren. ad. 1. De algemeene taak der afdeelingen is reeds hierboven onder III omschreven. Bepaald moet nu worden de sterkte aan personeel en materieel van eene afdeeling welke aan een troepen- afdeeling is toegevoegd. Een telegraafafdeeling is in den regel verdeeld in brigades, zijnde kleine zelfstandige onderdeelen aan welke een afzonderlijke taak kan worden opgedragen. De telegraafbrigades (werkende met Morse-toestellen) dienen

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 361