1035 Het is echter te wenschen dat de practische toepassing ervan binnen een „niet te geruim tijdsverloop" de bewijzen mag leveren, dat nog tal van beperkende bepalingen kunnen ver vallen dan wel kunnen worden gewijzigd. Want ook thans wordt er nog te veel ruimte gelaten aan verkeerde toepassingen daarvan ten nadeele der beoordeelden, dusaan misstanden Het ligt niet in mijne bedoeling thans alle artikelen één voor één te ontleden en deze dan in verband met elkander en met andere, m. i. betere, in beschouwing te nemen. Deed ik dit, dan zou ik onvermijdelijk in herhaling van het vroeger hieromtrent geschrevene vervallen. Bovendien is het „stelsel" bij hoogerhand wel voldoende overwogen, zoodat het een vrome wensch zoude zijn te trachten, daarin nu reeds weer verandering te brengen. Uitstel is echter geen afstel. Thans moet er gedurende eenigen tijd volgens de nieuwe bevelen worden gewerkt, totdat eene andere zienswijze moge leiden naar eene wijze van beoordeelen, die hoewel niet allen, maar wel het overgroote deel van hen dat beoordeeld moet worden, bevredigt. Een andere zaak is echter de redactie van de nieuwe instructie. Zij is voor den gebruiker niet overal even gemakkelijk en aangenaam te lezen. Bij herdruk, dan wel bij het verschijnen van eene noodig gebleken wijziging, zoude hiermede wellicht rekening kunnen worden gehouden. Het is mijn voornemen hieronder enkele vermeende onjuist heden te bespreken, waarbij ik volledigheidshalve misschien afdaal tot kleinigheden. Mogen deze door den lezer niet worden opgevat als poging tot letterzifterijhet zijn slechts opmerkingen ter overweging 1. In de eerste plaats iets over de wijze waarop titels, betrek kingen, e. d. zijn geschreven. Het gebruik van hoofd- en kleine letters zoude wellicht volgens een zeker stelsel kunnen plaats vinden. I. M. T. 1909. 67

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 371