1062 een groot aantal geweren, maar wel een onuitputtelijken munitie- voorraad. (punt 385). De ondersteuningstroepen moeten dicht achter de linie, onder natuurlijke of kunstmatige dekkingen ondergebracht worden, hoe dichter bij, hoe korter de afstand zal zijn door hen onder het vijandelijk vuur afteleggen, wanneer zij in de stelling ruk ken. (punt 387). In de voorbereide verdediging kan de vuurleiding bij de Inf. in het bijzonder tot haar recht komen. Verkeerd zou het zijn, met vuren te wachten tot de vijandelijke liniën zich ontwikkeld hebben, of beginnen te vuren. Wel zal de aanvaller trachten zich aan het vuur van den verdediger te onttrekken, moet hij echter open terrein overschrijden dan zullen de verliezen op de grens van groote en middelbare afstanden voor hem reeds zeer merkbaar worden, waardoor hij gedwongen wordt dit vuur te beantwoorden (punt 380). Men moet verhinderen dat de aan valler tot de grens van de kleine afstanden nadert en dat is met het modern geweer mogelijk De mogelijkheid van het blijven vasthouden der stelling, ook tegen een groote overmacht, zal in de eerste plaats daarvan afhangen of de artillerie van den verdediger de overhand be houdt. Daarom moet deze, zoodra de aanvalsrichting bekend is, zijn geheele artillerie in het vuur brengen, want van de vijandelijke Inf. aanval is weinig te vreezen, wanneer de ver dediger de aanvallende artillerie in bedwang kan houden, Is het echter den aanvaller gelukt, na in bezitname van eventueel voorgelegen steunpunten, tot op korten afstand van den ver dediger te komen en begint hij nu, begunstigd door de duis ternis nog dichter naderend en beschermd door patrouilles, aarddekkingen op te werpen, dan kan ook de verdediger alleen nog maar patrouilles tot op korten afstand vooruit zenden. Nu is echter het oogenblik gekomen voor een tegenaanval in front. Terwijl toch de tegenaanval met de hoofdreserve tegen 's vijands vleugel en flank, het daglicht noodig heeft om met succes op het juiste punt uitgevoerd te worden, een tegenaanval van uit het front overdag, het eigen vuur zou maskeeren, is de nacht het tijdstip om door een korte, krach-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 398