Uereenigde Sloten oon flmeriko. Dooraegen. - 1077 Geheel-Onthouding in fiel Bngelsch-Sndische leger. Het Jaarbericht van de „Royal Army Temperance Association" m Indië levert het beste bewijs, dat de gewoonten van de Britsche soldaten in die kolonie in de laatste 20 jaren geheel gewijzigd zijn. Voor dien tijd werd een geheel-onthouder door zijne kameraden met wantrouwen aangezien en gehouden voor iemand, die door zijn ongewoon gedrag bij zijne meerderen in de pas wilde komen. Tegenwoordig zijn van de 72000 Europeesche soldaten in Indië 30600 lid van den Bond, welke door den secretaris „een leger in het leger een leger, dat altijd geheel nuchter is" genoemd wordt. Gedurende de laatste twee jaren traden 5000 man tot de vereenigmg toe, een schitterend succes wanneer men let op de moreele, sociale en physische voordeelen, welke de onthouding van sterken drank oplevert. Daarom betuigt de „Army and Navy Gazette No. 2579 niet alleen namens het leger maar ook uit naam van het geheele volk haren op rechten dank aan den Reverend Bateson, die de betrekking van secretaris van den Bond thans na 20 jaren van inspannenden arbeid heeft neergelegd. p (M. W. 86/09) Bereden maken üan Officieren. De subalterne officieren, die bereden moeten zijn, ontvangen van de Militaire Administratie een paard in bruikleen, wanneer zij tenminste niet uit eigen middelen er een willen aanschaffen. De afgestane paarden mocen in den regel alleen door den betrokken officier gebruikt worden. Yoor fourage, zadel, hoofdstel, stalling, geneeskundige behandeling, op passing en hoefbeslag zorgt de staat, ook van die paarden, welke door de officieren uit eieren middelen zijn aangeschaft. Is in een garnizoen of op een militairen post geen voldoend aantal rijkspaarden aanwezig om alle daarvoor in aanmerking komende ofhcieren bereden te maken, dan is de militaire commandant verplicht het gebruik dier paarden zoodanig te regelen, dat de dienst er niet ondei lij t. p (M. W. 95/09) lnuoering dqü eene nieuise InSenierieschop. Het door den man mede te voeren pioniergereedschap heeft kortelings eene wiizming ondergaan door de invoering van eene nieuwe Infanteriesckop, waarvan de Wapenfabriek in Kongsberg binnen kort 5000 stuks zal af leveren. Misschien zal de nieuwe schop reeds gedurende de dit jaar te houden groote manoeuvres in gebruik genomen worden. Zij is iets grooter en handiger dan de bestaande. De steel heeft in het midden een scharnier teneinde haar dubbelgeslagen op den ransel te kunnen dragen. De „iNorsk Militaert Tidsskrift" is van meening, dat bij de uitgifte van deze schop ook op eene doelmatige verdeeling van het pioniergereedschap moet gelet worden, aangezien de compagnieën naar verhouding slechts met een gering aantal schoppen zijn uitgerust.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 413