fDedcdeelïngen aan de Redactie. 3nternafionaIe Correspondentie Bond „Kosmos" Het zij mij vergund, door middel van het I. M. T. de aandacht te vestigen op deze vereeniging waarvan nog slechts weinig Indische officieren lid zijn, hetgeen naar ik meen, aan onvoldoende bekendheid met haar bestaan en streven te wijten is. Het lidmaatschap toch zal aan velen begeerlijk voorkomen, die zich wenschen te oefenen in correspondentie in eenige vreemde taal, die ruilverbindingen verlangen voor hunne ver zamelingen enz. Vooral ook aanstaande aspiranten voor het krijgsschool- examen zouden van het lid-worden nut kunnen trekken door geregelde correspondenties met Franschen, Duitschen en Engelschen, die hen des- gewenscht op gemaakte fouten attent zouden maken. Kosmos, in 1898 te Amsterdam opgericht, heeft een steeds aangroeiend aantal leden, (1394 op 1 Jan. 1909), verspreid over den geheelen aardbol en heeft ten doel, dezen correspondentie-verbindingen te verschaffen in alle deelen der aarde, met alle volkeren en rassen, in alle levende en doode talen. Men kan zich aansluiten bij een of meer (desgewenscht alle) afdeelingen, welke zijn: I. Briefwisseling voor genoegen, gedachtenwisse'ing, bezigheid. II. Beoefenen en aanleeren van vreemde talen. III. Geven en vragen van inlichtingen. IV. Voor de pers en de letterkunde. V. Voor allerlei boodschappen. VI. Voor verzamelaars. VII. Vakcorrespondentie. VIII. Bezoek en persoonlijke hulp. De contributie bedraagt f 3.per jaar. Daarvoor ontvangt men alk jaar (1 Januari) de volledige ledenlijst en elke twee maanden eene aanvulling daarop. Ik wil niet op eene te groote ruimte in ons tijdschrift beslag leggen en zal het daarom bij deze aankondiging laten, ben echter gaarne bereid tot het geven van verdere inlichtingen en tot het verstrekken van aangifte-biljetten voor het lidmaatschap. H. Kerremans. Kapitein der Artillerie Weltevreden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 430