1105 Eenigen tijd later kwam de brigade maréchaussée aan en te rechter tijd, want van den naastgelegen Zuidelijken kam waren enkele schutters van de tegenpartij naar beneden gekomen om ons beter uit de flank te kunnen beschieten. De 6e brigade kreeg nu den last de helling van dien rug te beklimmen en van daaruit flankvuur op de sleutelstelling af te geven, om zoodoende de aandacht van de aanvallende groep af te leiden. De beweging gelukte volkomen. Zoodra de steenenregen verminderde, kropen wij vlug naar boven en stormden op de steenen borstweringen de stelling was verlaten, terwijl talrijke bloedsporen op verliezen van de tegenpartij duidden. De fuselier Herbig drong het eerst de versterking binnen en. kon de vluchtelingen nog eenige schoten nazenden. Te 4| uur N. M. waren ook de marechaussée's in deze eerste stelling, die door een hoog gedeelte in het midden zie door volgenden dag een' degelijken grondslag had gekregen naar het bivak met verzoek, de maréchaussée's met water in bamboe kokers en levensmiddelen terug te zenden. 's Avonds 7 uur kwam het gevraagde, benevens antwoord van den colonne commandant „den volgenden morgen zullen 2 groepen versterking oprukken om den aanval van uit de sleu telstelling door te zetten." 's Nachts toonde de vijand zijne waakzaamheid door bij tus- schenpoozen op de bivakvuren te schieten, maar liet ons overi gens met rust. 6 Februari. dat door het nemen der sleu- telstelling de aanval voor den

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 443