1110 Intrekking groep Laso Batoe op de omliggende hoogten wer den witte vlaggen zichtbaar. 10 Februari. Omtrekking Oostelije rug Ambisso complex. De vijand had blijkbaar op een' aanval onzer troepen uit O. richting (bivak Kalosi) gerekend, aangezien de bentengs hierop aangelegd, zeer zwaar versterkt waren en door de geringe macht, waaruit onze patrouille bestond, zonder versterking niet genomen hadden kunnen worden. Gelukkig waren deze stellingen, door den uit W. richting aangevallen vijand, vrijwillig ontruimd, van Tambolang konden de bentengs op den O. rug gedomineerd worden. De Oostelijke rug en Tambolang werden beklommen en ver laten bevonden, hier en daar zagen we dooden, die in witte doeken gewikkeld, voor transport gereed lagen. Toen de troep 's middags in het bivak teruggekeerd was, kwam de bevolking zich melden en vroeg vergunning het hoofd Ambi Parri en de andere dooden en gewonden uit het Ambisso- complex te mogen ophalen. Yooral door het vallen van de rotsen hadden zij belangrijke verliezen geleden. Poang Tikoe had de eerste dagen meegevochten, maar was daarna naar het Allah-complex gevlucht. Het verzet was slechts matig geweest, voornamelijk omdat de tegenpartij gedemoraliseerd was door het sneuvelen van Ambi Parri en de Compeni zich door hun onneembaar geachte rots stellingen niet had laten afschrikken, terwijl Poang Tikoe, die de bewoners van de landstreek tot tegenstand overgehaald had, zelf op den loop ging, toen het op vechten aankwam. De bevolking werd aangezegd binnen een maand de verster kingen van het Ambisso-complex op te ruimen. 11 Februari. Afmarsch der colonne naar Kalassi, om de gewonden van daar naar het bivak Enrekang te kunnen transporteeren en de actie tegen Poang Tikoe voort te zetten. Onderweg werden eenige schoten van uit kampong Lali op de colonne gelost, Hu. n. m. aankomst te Kalassi. E. v. B.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 448