De Beoordeeling uan Officieren, Eene beschouwing naar aanleiding uan het artikel Dan den heer B. C. Kerkkamp „Beüordering en Beoordeeling Dan officieren" in afl. 5 Dan den loopenden jaargang. De verzuchting, welke de heer Kerkkamp aan het eind van bovengenoemd opstel slaakt, n. 1. het uitblijven van practische resultaten na het verkondigen van denkbeelden en meeningen in tijdschriften en op vergaderingen, is wel in staat ons jongeren tot moedeloosheid te stemmen, vooral, waar zij wordt neerge schreven door een zoo bekwaam pen- en woordvoerder als de heer Kerkkamp is. Meermalen toch las ik en zeker vele anderen met mij met volle instemming artikelen, uit zijne vaardige pen gevloeid. Mag ik hier nog eens wijzen op de zoo vlot en geestig geschre ven opstellen van „Troepen-officier" over onze Inlandsche fu seliers voorkomende in den jaargang 1898 No. 5 en 10 en 1899 No. 7 van dit Tijdschrift en die ook nu nog ten volle waard zijn door de jongere collega's gelezen te worden, vooral nu dit onderwerp in den laatsten tijd weer in verhoogde mate de aan dacht trekt? Deze kleine zijsprong voert me tegelijk op den weg, dien ik graag even bewandelen wilde. De heer Kerkkamp toch noodigt ons uit om door enkele voorbeelden hem te overtuigen, dat zijn pessimistisch idee over het nut van schrijven en praten in militaire vakbladen of vereenigingen onjuist is. Ik was nog slechts kort in Indië, toen mij toevalligerwijs bovengenoemde opstellen onder de oogen kwamen. Ze gaven mij, en ongetwijfeld ook anderen, eenen juisten kijk op Kromo, die ons als een kennis van ons allen, zoo aardig wordt voorgesteld. En nu is het zeer zeker te betreuren, dat de daarin voorgestane denkbeelden nog steeds niet verwezenlijkt zijn, practisch resultaat

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 449