1118 1 kapitein 2 luitenants; 1 Europeesche of amboineesche fourier; 1 Europeesche of amboineesche hoornblazer 2 Inlandsche hoornblazers 68 Europeesche, amboineesche of Inlandsche sergeanten, kor poraals en fuseliers, waarvan ten minste de helft Inlanders en waarbij ten hoogste 8 sergeanten, 11 korporaals en 10 Infan teristen le. klasse. Ten behoeve eener geregelde aanvulling kunnen daarbij als reserve nog worden ingedeeld ten hoogste 28 Europeesche, amboi neesche of Inlandsche sergeanten, korporaals, hoornblazers en fuseliers (c. q. infanteristen le. klasse), waarvan ten minste de helft Inlanders. Al dadelijk zij opgemerkt, dat ik onder de reserve een of ficier mis, terwijl eene zoodanige reserve mij niet alleen nuttig, maar bepaald noodig voorkomt. Ook een officier heeft geruimen tijd noodig, alvorens hij in de werkzaamheden, die hem bij de afdeeling militaire wielrij ders zullen moeten worden opgedragen, is ingewerkt. De eerste maanden staat hij als een kat in een vreemd pakhuis. De afdeeling is bewapend met revolver en klewang, in ver band met de bestemming der wielrijders, nl. om in tijd van oorlog als berichtrijders op te treden. De opleiding der wielrijders is daarom bijna uitsluitend ge richt op: het leeren wielrijden op verschillende wegen en paden, in vlak en in bergterrein kennis van de samenstelling van het rijwiel, van het onder houd en van eenvoudige reparatiën opvoering van het uithoudingsvermogen en van snelheid van beweging grondige kennis van kaartlezen en van orienteeren het mondeling leeren overbrengen van orders en berichten; kennis van het gebruik der wapens kennis van uniformen en onderscheidingsteekenen en van de samenstelling van het leger ook in tijd van oorlog, terwijl ook kennis van seinen in het programma is opgenomen om de voor-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 456