- 1189 te bereiken. Waar het buitenland ons reeds lang is voorgegaan het luchtruim alom met ballons, luchtschepen en vliegtoestellen te doorsnijden, (ook Nederland is wakker geschud) en wij ons hier ten overvloede mogen verheugen in een klimaat, meer dan eenig ander voor de lucht vaart gunstig, schijnt de tijd aangebroken de ontwikkeling der luchtvaart ouk in Nederlandsch-Indië met kracht aan te vatten, ten einde Insulinde te doen deelen in de groote voordeelen, op dit gebied te behalen. Onmiddellijk nadat zich een voldoend aantal leden zullen hebben aan gemeld en de geldmiddelen door contributiën, giften van luchtvaartvrienden, eventueele subsidies, etc. bijeengekregen, het toelaten, is het Bestuur der afdeeling Batavia voornemens, over te gaan tot aanschaffing van een ballon, vliegtoestel of (en) ander materieel, teneinde de leden in de gelegenheid te stellen daadwerkelijk mede te doen aan de schoone, der menschheid tot groote eere strekkende, algemeen gevolgde beweging der laatste jaren, n.l. „de verovering van het luchtruim". Helpt allen Neerland's vlag, zoo roemvol opgehouden te land en op den oceaan, hare zoo gelukkig gecombineerde kleuren ook te doen ont plooien in het element van den dag, het kampveld der toekomst, n.l in de vrije luchtzee. Het verleden en de werken onzer vaderen, de handhaving onzer positie in de rij der beschaafde volkeren, ons gevoel van eigenwaarde, onze wetenschappelijke reputatie en practische geest, de strijd om het bestaan, in het kort, de bevordering onzer belangen op elk gebied, dit alles noopt ons daartoe. Sluit U aan, en helpt deze zaak maken tot hetgeen zij wezen moet en worden zal, n. 1. tot een nationaal belang. Het voorloopig Bestuur der afdeeling Batavia van de Nederlandsche Yereeniging voor Luchtvaart: W. R de Greye, Luit. Kol. Gen. Staf. Voorzitter E. H. Carpentier Alting, Notaris. Dr. C. Braak, wd. Directeur van het Observatorium. H. J. D. de Fremery, Kapitein der Artillerie. W. Zweerts de Jong, Dir. Auto Mij. Verweij en Lugard. R. H Arntzenius, Luitenant ter zee. P. Joh. Smits, Eerste Rekenaar Observatorium, Secretaris Yoor het lidmaatschap der Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart kan men zich aanmelden bij den Secretaris der afdeeling Batavia. Door de aanmelding bij den Secretaris eener afdeeling wordt men geacht lid dier afdeeling te zijn. De contributie voor het lidmaatschap voor de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart bedraagt 10.— in het jaar. Voorloopig wordt geen extra contributie voor de afdeeling Batavia gevraagd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 527