Onderstelling Do. 3. fllgemeene Oorlogstoestand. Onder dekking van de naar aanleiding der vorige onderstelling bespro ken maatregelen is de Commandant der Blauwe partij erin gelaagd zijne troepen te verzamelen nabij Omb& RSwa; de gemeenschapslijn met de operatiebasis Semarang is genomen langs den spoorweg. Er wordt aangenomen, dat de op blz 1002 vermelde berichten niet ontvangen en do daarna besproken handelingen dus niet uitgevoerd zijn. De concentratie der Roode partij nabij Magelang is nog niet geheel beëin digd. Bijzondere Oorlogstoestand bij de Blaurne partij. De Commandant der Blauwe partij is voornemens zoo spoedig mogelijk, nl. den 26sten Mei, den marsch naar Magelang te beginnen. In den namiddag van den 25sten Mei ontvangt hij bericht, dat Roode troepen, waarbij slechts zeer weinig cavalerie, langs den weg Soerakarta bitla- tisa in aantocht zijn; hunne sterkte wordt geschat op twee bataljons; artillerie is niet waargenomen. Iu den avond komt het bericht binnen, dat zijne cavalerie te S&l&tiga in den loop van den namiddag voor Roode infanterie is geweken naar Blotongan, waar zij met de tegenpartij in voeling bij ft. Samenstelling der Blaume troepenmacht. Inf. Br. 4 Inf. Br. 2 Inf. Br. 3 Cavalerie Artillerie Genietroepen Int. 11, III, IV, en VII. late Mitr. Comp. Inf. I, V, VI en VIII. 2<ie Mitr. Comp. Inf. IX, XI, XIII en XVI. 3de Mitr. Comp. 3de Reg. Lan siers (3 eskadrons). Detachement ordonnansen, tevens staf- wacht. A.I. vd. (2batt.) «tt. 1 (elk A- bg- van 3 A. II. bg- jbatt.) G. 1 en 2. Telegraafde- tachement. N B Bij de afdeeling veldartillerie eene lichte munitiecolonne van 4 caissons en 1 reserve-affuit. Elke veldbatterij telt 4 stukken en 4 caissons. Bij elke afdeeling bergartillerie eene lichte munitiecolonne van 96 munitie- draagdieren en 1 reserve-affuit. Yerder: 3 verbandsectiën, munitie-en verplegingscolonnes. In het bijzonder bestemd voor de bewaking der gemeenschapslijn:

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 537