Krijgsgeschiedenis, Enkele patrouilles in Pedir, fllaslanden en Celebes. n het eind van 1906 begaven zich uit het bivak Bambél (Aaslanden) twee brigades Maréchaussees 5 uur. v. m. op pa- tro.ille, teneinde een bende, die gemeld was zich in een zeker ge- bieite bewegen, op te sporen. De plaats was niet precies bekend- De inkeroever der Alasrivier werd ongeveer 4 uur stroomop gevtgd, teneinde de plaats te bereiken, waar de patrouille kon worèn overgezet. Deze plaats bevond zich ver genoeg van het trrein der bende om niet door deze te worden gesignaleerd. Overgzet zijnde, werd direckt het bedekte terrein gevolgd, dat z:h op 50 M. van de rechteroever der rivier bevond. De rioting der patrouille was nu stroomaf. Na ongeveer 1 uur te heken geloopen werd het open terrein overzien, waarbij op een paar honderd meter een groot aantal menschen werd opgemekt, die bezig waren de rivier van de 1. naar der. oever over te teken. Daar het poeasa was, werd eerst gedacht aan een gebéstond in de open lucht. De Comdt. der spits gaf zich te veel bot, zoodat de patrouille door de menschen werd opge merkt, narbij het bleek, dat het de gesignaleerde bende was, die we vor ons hadden, daar ze onmiddellijk op de vlucht sloeg en nu ooi geweren werden gezien. Het vuuwerd geopend, doch had geen resultaat. Velen sprongen in de rivr. Wel werden vele goederen achterhaald. Bij het doorzoekenvan het omgelegen terrein werden 2 verdachten gearresteerc Het deeller bende, dat op het land was gebleven, had een goed spoor ïhtergelaten. Dit spoor werd gevolgd en leidde de patrouille inket heuvelachtig boschterrein. Na ongeveer 1 uur het spoor te ebben gevolgd, werden 2 man met geweren gewa pend ontrnoe Een paar afgegeven schoten hadden wederom geen gevolg, lij de achtervolging werd één geweer buit gemaakt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 53