- 730 Die twee man waren waarschijnlijk door de bende uitgezonden om te zien, waar de „Compenie" gebleven was. De vervolging werd voortgezet. Plotseling was het groote spoor verdwenen en werden slechts sporen van- alleen loopendf mannen gevonden. De bende bleek zich te hebben verspreid. Eén spoor wed gevolgd en na eenigen tijd kwamen de verschillende spoen weer bij elkaar en leidde de patrouille wederom op den omen weg. Overtuigd door de „Compenie" te worden achtervcgd, was het plan der bende de patrouille te laten doorloope) en in haar rug veilig een bivak te betrekken. Het lot was echter niet met haar. Tegen 6 u n. m. werd een klein nvijn bereikt, aan welks overkant de bende bezig was een biv-k te maken. Men zag reeds kleine vuurtjes, terwijl links en echts in het bosch het kappen van hout werd gehoord. Daar de omstandigheden niet gunstig waren voor eeff over valling (te donker en de leden der bende nog niet rusti verza meld) werd besloten den dag af te wachten. Een halvforigade werd met de gevangenen een kwartier teruggezonde om te verhinderen, dat ze door geluiden de bende zouden waarfhuwen. Zoo werd onder aanhoudenden regen in de openlucht de nacht doorgebracht. Van slapen was natuurlijk gee sprake, daar een ieder naar de overkant tuurde, bang, dajde bende misschien plotseling zou opbreken. Tegen 5.15 v. M werd een halve brigade in het ravijn geplaatst om de vluchteden op te vangen, terwijl de rest een omtrekkende beweging jou maken en de bende zou overvallen. Alles gelukte uitstekend. De bende, zich veill achtende, had geen posten uitgezet Na de brigade te tbben laten opmarcheeren, werd een salvo afgegeven en d?rna geatta- keerd. Resultaat: 10 dooden, 20 geweren en vele hnke wapens. Daar de troep te vermoeid was, werd geen inderlaag uit gezet (om te wachten tot de rest der bende e dooden zou begraven) maar naar het bivak teruggemarch31'd, na het omgelegen terrein te hebben afgezocht, dat eiter niets op leverde. 5 u n. m. was de patrouille in het biva teruggekeerd. Wordt vervolgd). B. G-. C.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 54