- 1225 Van de officieren van rubriek A. worden naar behoefte ge detacheerd bij de rijschool in Nederland, van die van rubriek B. bij de technische militaire inrichtingen in Nederland met onderricht aan de inrichtingen van technisch hooger onderwijs. Zal een splitsing als hiervoren is aangegeven niet op practi- sche bezwaren stuiten, dan moet van starre formatiën worden afgezien b. v. in onderstaanden geest. Kolonel (Gen.-Maj.) Chef v/h Wapen. Majoor (Luit. Kol. of Kolonel) Cdt. bereden artillerie. Majoor (Luit. Kol. of Kolonel) Cdt. Vesting artillerie. Kapitein (Majoor, Luit. Kol of Kolonel) Dir. A. C. W. Kapitein (Majoor, Luit. Kol. of Kolonel) Dir. P. W. tevens Inspecteur der Draagbare Wapenen en munitiën. Majoor Cdt. Div. bereden art. Majoor Cdt. Bat. Vesting artillerie. Kapitein (Majoor of Luit. Kol.) Voorzitter C. v. P. Kapitein (Majoor of Luit. Kol.) Dir. Mat. Batavia en Soerabaija. Majoor (Luit. Kol.) Hoofdbureau. Tegen de in vorenstaand schema aangegeven regeling zullen verschillende bezwaren kunnen worden ingebracht, als le. De directeuren der technische inrichtingen kunnen Ko lonel zijn en als zoodanig later benoemd worden tot Wapenchef. Dit is noodig om de technische inrichtingen niet met min derwaardigen af te schepen, immers na een vijfjarigen dienst tijd wordt reeds beslist wie daarbij hun toekomst zullen moeten vinden en indien die toekomst ongunstiger wordt gemaakt dan voor hen, die bij den troependienst blijven, zal dit op de neiging voor de technische inrichtingen van invloed zijn. Bovendien is detailkennis voor den Chef van het Wapen toch niet mogelijk, zij is echter niet noodig en misschien zelfs niet wenschelijk. De Chef van het Wapen heeft voor ieder onderdeel zijn des kundige hoofden, hij heeft dus de adviezen van die hoofden te beoordeelen en hiervoor is gezond verstand en een ruimen blik voldoende.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 565