1247 hotte".). In Italië heeft men proeven genomen met het vervoer per lastwagen en per rijwiel. De vervoerwijze, bij de Bersag- lieri wielrijders, per tweerad, waarop behalve het stuk nog de affuit, de patroonzakken met 1200 patronen en andere toebe- hooren geladen werden, is in zwaar terrein zelfs practischer gebleken dan het dragen. Radaffuiten kunnen niet in alle terreinen gebruikt worden bovendien vormen zij een groot, zichtbaar doel. Pakpaarden kunnen de troepen in alle terreinen volgen, en groote terreinhindernissen overwinnenhet in stelling komen kan zeer gedekt plaats hebbenzij vormen een klein doelde troepeneenheid wordt echter grooter. Volgens Japansche oorlogservaringen verliest de mitrailleur op radaffuiten een deel van zijn beweeglijkheid; de infanterie kon niet overal gevolgd wordenbovendien kon het radaffuit niet geluidloos rijden, een nadeel bij nachtelijke ondernemingen draagdieren worden daarom aanbevolen. Munitie. De mitrailleur is een groote munitieverslinderhij eischt daarom het medenemen van eene enorme hoeveelheid mu nitie. De benoodigde munitie kan worden verdeeld in le. die voor dadelijk gebruik, 2e. die voor aanvulling en 3e. reservemunitie. Mitrailleurs worden geladen middels patroonhouders 30 patronen per houder] of patroonbanden [225 a 250 patronen per band]; patroonbanden worden met vulmachines gevuld. De patroonhouders en patroonbanden worden medegevoerd veelal in munitiekistjes, ook wel in zakken, of wel de patroon banden bij elkander gepakt [op den rug van een man gedragen]. Omtrent den mede te nemen munitievoorraad loopen de mee ningen in het buitenland nog zeer uiteen. O.a. Zwitserland: De munitiekistjes, bevattende banden van 250 patronen, worden per 4 stuks aan iedere zijde van het paard gedragen dus 8 kistjes a 2000 patronen. In ieder der 4 mu nitiewagens der mitr. compagnie wordt medegevoerd 16000 pa tronen, totaal 64000 patronen8 paarden dragen 16000 patronen de Compagnie beschikt dus over 80000 patronen, d.i. 10.000 per mitrailleur. Duitschland. Per mitrailleur beschikt men over 10500 patro-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 587