1254 stuk worde vermeden. Nooit mag de mitrailleur artillerie op- groote afstanden vervangen. Aanval. In het ontmoetingsgevecht is de taak der voorhoede gewichtige punten in het voorterrein snel in bezit te nemen en vast te houden, ten einde de hoofdmacht tijd en ruimte tot ontwikkeling te verzekeren. Bij de voorhoede ingedeeld, kunnen de mitrailleurs voor dat doel door hun groote beweeglijkheid en vuurkracht zeer veel diensten bewijzen. Na de eerste ontwikkeling zal het gevecht door de voor hoede meest sleepend gevoerd wordendan is het oogenblik gekomen, dat de mitrailleurs teruggenomen worden om weer ter beschikking van den algemeenen bevelhebber te komen. Voor een langdurig en sleepend gevecht zijn zij niet geschikt. Bij den aanval op een tegenpartij, die zich reeds ontwikkeld heeft, houdt men in grondbeginsel de mitrailleurs aanvankelijk achter. Het is niet aanbevelenswaardig ze dadelijk in voorste linie te plaat sen en ze sprongsgewijze met de linie voorwaarts te doen gaan. Door hun vuur zullen zij de tegenpartij, die goed gedekte dunne en lage doelen vormen, geen verliezen toebrengen, doch slechts zeer veel munitie verbruiken, wat niet geövenredigd zal wezen aan de uitwerking. Men late deze taak beter over aan de ar tillerie. Beter is het, ze als makkelijk beweeglijke vuurreserve in handen van den algemeenen bevelhebber te laten, om naar behoefte te worden gebruikt tot bedreiging of steun van flanken of vleugels, of tot afweer van een tegenaanval, en om bij de beslissing de geheele kracht in voorste linie te brengen. Laat het terrein het toe, dan kunnen zij wel gedekt in voorste linie gebracht worden, zonder echter dadelijk het vuur te openen, maar gereed te blijven voor eene verrassende vuuro ver valling. Bij een aanval op een voorbereide versterkte stelling wordt een gedeelte der mitrailleurafdeelingen bij de voor verkenning vooruitgaande troepen ingedeeld. Ter voorbereiding van den aanval verleenen mitrailleurs de voorwaarts gaande infanterie en artillerie steun. Zij worden geplaatst op zwakke punten der linie en op de flanken der vleugels. Steeds moeten zij om te vuren gereed zijn, ten einde het oprukken te kunnen ver lichten. Is de infanterie der voorste linie tot werkzame ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 594