- 1255 - weervuurafstand gekomen, en heeft zij daar dekkingen opge worpen, dan worden de mitrailleurs daarheen gebracht, ten einde onmiddellijk bij de hand te zijn. Is het voorwaarts gaan van het geheele stuk niet mogelijk, dan wordt het uit elkaar genomen, en met de munitie door enkele personen, die voor waarts sluipen op de plaats gebracht. Rukt de infanterie tot 300 a 400 M. vooruit, om zich daar weder te nestelen, dan blijven de mitrailleurs op hunne plaats; voor den strijd van nabij deugen zij niet; hun kracht zit in het vuurgevecht. Van uit dat punt ondersteunen zij het oprukken, en richten hun vuur tegen den vijand, die zich waagt te vertoonen. Gedurende den stormaanval vuren de mitrailleurs steeds door ook de mitrailleurs, die nog bij de reserve aanwezig mochten zijn, komen vooruit; de geheele kracht wordt ingezet, en het vuur op het beslissende punt geconcentreerd. Wordt het vuur voor de eigen troepen te gevaarlijk, dan moeten de afdeelingen dadelijk vooruitgaan. Aan den stormaanval kunnen enkele mitrailleurs deelnemen, ten einde direct bij de hand te zijn om met vuur te vervolgen of om pogingen van den vijand om de stelling te hernemen te beletten. Voor de vervolging is de mitrailleur bijzonder geschikt-, snel kan hij hiervoor gereed zijn; met zijn krachtig verrassend vuur tracht hij het verzamelen van de uiteengeslagen tegenpartij te beletten. Flankvuur zal hierbij voordeelig zijn. Een groote hoeveelheid munitie is een eerste eisch. Verdediging. Voor het verdedigend gevecht hebben de mitrail leurs door hun groote vuurkracht, hun snelle en makkelijke verplaatsbaarheid, en spoedige gereedheid voor het vuur, zeer groote waarde. Onbekend met de aanvalsplannen, houdt men hen aanvankelijk in reserve, om ze te gebruiken waar noodig, ten einde de vuur linie te versterken, omtrekkende bewegingen te verhinderen, een vleugel te dekken, een aanval terug te slaan of tot tegenaanval over te gaan. Zij zijn echter niet uitgesloten om van het begin af in stelling gebracht te worden. Zoo kan men hen dadelijk plaatsen; ter

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 595