- 256 bestrijking van belangrijke accessenwaar de terugtochtsweg verzekerd is, op vooruitgeschoven punten; op flanken van de verdedigingslinie; daar, waar zij bij verrassing waarschijnlijke artilleriestellingen kunnen bevurentot steun van zeer zwakke gewichtige punten, waar men gebrek aan ruimte heeft voor voldoende infanterie. Ook ter bestrijding van doode hoeken of van tusschenruimten tusschen twee versterkingen zijn zij geschikt. Wegens de geringe spreiding kunnen mitrailleurs zonder veel gevaar over eigen troepen vuren. Waar de opstelling te voren voorzien kan worden, moet men dekkingen opwerpen of maskes aanleggen, en afstanden merken. Voorts zorge men bij de keuze der stellingen in het algemeen dat er een uitgebreid, ruim open schootsveld is; dat de frontlijn loodrecht staat op de vuurrichting en gelegenheid biedt om liggende te vurendat de opstellingruimte voldoende zijdat het voorterrein tot op korte afstanden onder vuur kan worden genomen; dat er goede terugtochtswegen zijn; verder goede gezichtsdekking, niet in de nabijheid van merkbare punten voordeelig zijn donkere achtergronden. Wanneer het gevecht moet worden afgebroken, of bij een gedwongen terugtocht, zullen de mitrailleurs zich zoo noodig geheel moeten opofferen om den vijand tegen te houden. Stel lingen achter defile's zijn dan voordeelig. Te voren moeten de terugtochtswegen goed verkend worden, terwijl het oogen- blik van terugtrekken juist moet worden gekozen. Vooral moet er op gelet worden, dat de flanken niet bedreigd kunnen wor den, Ten einde ophooping op de wegen te vermijden, moet men zorgen munitiewagens, enz. bijtijds terug te zenden. Ook nu zal overvloedige aanvulling van munitie noodig zijn, waarvoor tijdig gezorgd moet worden. Infanterie onder mitrailleur vuurIn verband met het mede gedeelde omtrent de uitwerking van mitrailleurvuur, zal in fanterie die onder dat vuur komt, zorgen onmiddellijk zoo laag en zoo klein mogelijke doelen te bieden alles liggen-, de af standen in de diepte moeten ongeveer 150 M. en de tusschen ruimten tusschen de zeer kleine afdeelingen ongeveer 15 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 596