Uan Vreemde fcegers. Frankrijk. 3apan. De Velduifrusting Dan de Infanterie. In de „Bulletin militaire No. 58" wordt eene voorloopige Instructie betreffende de Velduitrusting van de Infanterie bekend gemaakt, Eene noot geeft aan, dat de mantels op iederen schouder vau eene passant kun nen worden voorzien. In den ransel worden gepakt: het hemd; de reserve levensmiddelen (12 oorlogsbrooden2 blikjes gecons'.rveerd vleesch; 2 blikjes soep; 1 zakje met 2 porties koffie en suiker), welke in vredes tijd, uitgezonderd bij manoeuvres, door eene grof lianen jas en broek vervangen worden, de wollen halsdoek (voor de Adpentroepen); de zak doek; do wollen muts (voor de reservisten en de manschappen van het territoriale leger); de zeep; de borstriem, wanneer hij niet in gebruik is de kleerborstel (voor enkele menseheu); schroevendraaier enz. (vier voor elke groept; naaigeieedschap en pompkoord. Bovenop wordt de tunica gelegd. Aan den ransel worden bevestigd de schoenen in een zak; het etensbord; het bivakgerei; het draagbare pioniergereedscbap de lantaren (et n per groep)twee tromvellen voor de tamboerseventueel de man- te), tentbaan en deken. Het bivakgerei bestaat voor de groep uit 2 houten eetbakken, 2 kook- ketels, 2 linnen emmers, 2 zakken; 2 groepen hebben een koffiemolen. Onderofficieren dragen in de rechterpatroontasch 4, in de linker 3 pakjes patronen, tezamen 56 stuks; de korporaals en soldaten dragen rechts en links 4, achter 3 pakjes patronen, tezamen 88 stuks. De met de revol ver bewapende manschappen hebben 18 patronen. De broodzak wordt aan den band over den rechterschouder, de veld- flesch aan den riem over den linkerschouder gedragen. De velduitrusting wordt meegenomen bij de wekelijksche marschen, bij alle schietoefeningen met uitzondering van de vooroefeningen, bij de Bataljons- en Regiments-oefeningen in het terrein, bij de oefeningen in het inschepen, bij de garnizoens- en herfstoefeningen. V- (M. W. 126/09.) Toeuoeging d a n licht geschut aan Caualerie. Ia den laatsten oorlog is de noodzakelijkheid aangetoond om aan de Cavalerie licht geschut toe te voegen, dat eenigermate te rangschikken i< tusschcn Bergartillerie en Veldartillerie. Het Osaka-Arsenaal heeft reeds in opdracht dergelijk geschut aan te maken dit zal binnen kort aan de Cavalerie-regimenten ter beproeving worden gegeven. P. (M. W. 126/09.) I. M.T.19G9. 82

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 605