a 1274 de gewone schrijvers, den rang van adjudant-onderofficier bereikbaar te stellen. In verband hiermede wordt het wenschelijk geacht om de bestaande formatie van deze categorie van militairen bij het wapen der infanterie te wijzigen als in onderstaand staatje is aangegeven, en om tevens te bepalen dat ook voor de bij de cavalerie en de genie ingedeelde staf schrijvers de rang van adjudant-onderofficier bereikbaar zal zijn. fa O 3 S I m 9 GO fa O IS cS fa a CD ~03 a> 3 c O fa 3 =2 O p-t fa O O xn O -4-» Voorgestelde formatie. 4 12 18 16 13 63 Bestaande formatie 20 19 13 li 63 meer. 4 3 2 minder. 8 1 Door de aldus gewijzigde formatie zou op deze onderafdeeling eene bezuiniging zijn verkregen aan soldijen van 1529, indien de formatie niet tevens moest worden uitgebreid met 1 soldaat-schrijver, waarvan hierboven sprake is en waardoor de bezuiniging tot f 1390 wordt terug gebracht. Daarentegen moest voor kleedinggeld voor de 4 adjudant onderofficieren f 584 worden aangevraagd, zoodat deze wijziging ten slotte leidt tot eene bezuiniging van f 806 op deze onderafdeeling. In verband met het bovenstaande is verder op de onderafdeeling 133 en 138 in plaats van een sergeant-majoor een adjudant-onderofficier-stafschrijver uitgetrokken, waarvoor op die onderafdeelingen respectievelijk f 328 en f 292 meer zijn uitgetrokken. Onderafdeeling 136 1). Ten einde het departement van binnenlandsch bestuur eenigermate van zijn vele werkzaamheden te ontlasten, wordt het wenschelijk geacht de aangelegenheden betreffende de schutterijen, vrijwilligerkorpsen, legioenen en barisan van Madoera geheel naar het departement van oorlog over te brengen. De som van f 348 434, waarmede deze onderafdeeling in verband hiermede is verhoogd, wegens de uitgaven voor de barisans, in het volgende jaar is f 8000 hooger dan die op de loopende begrooting. Het bedrag wordt noodig geacht voor diverse kleine uitgaven. De overbrenging van de overige genoemde aangelegenheden is op de begrooting van dit hoofdstuk van geen invloed. 1) Afzonderlijke inlandtohe korpsen (Mangkoe Negara, Barisan, Pakoe Alam).

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 614