«[Donors". 1298 voortbrengselen van kunst en nijverheid (snij- en graveerwerk; teeken en schilderwerk; giet-, drijf-, filigraan-, damaseeer- en inlegwerk; beeld houwwerk; borduurwerk; tapa en batik); voorwerpen, welke dienstdoen bij genees- en heelkunde, bij de uitoefening van den godsdienst, enz. enz.; en zulks niet van een enkelen volksstam, maar van verschillende stam men uit onderscheidene gedeelten van den Indischen archipel. Ten einde nu de verzameling zoo spoedig doenlijk uit te breiden, zoodanig dat zij geheel geschikt worde voor het doel met de instelling beoogd, wordt langs dezen weg een beroep gedaan op de hulpvaardigheid van allen, die in de gelegenheid zijn haar te verrijken. Wellicht zijn er personen onder de lezers van deze regelen die een verzameling in particulier bezit hebben en genegen zijn een of ander van hunne collectie aan de Kon. Mil. Academie af te staan. Hunne hulp zal dankbaar worden aanvaard. Hier worde in herinnering gebracht het Besluit van den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-lndië, dd. 19 December 1908, waarbij is goedgevonden en verstaan „Den Commandant van het Leger en Chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-lndië te machtigen, om voorwerpen of verzamelingen, door personen in Nederlandsch-lndië, voor de ethnogra- phische musea van de Koninklijke Militaire Academie en den Hoofd cursus in Nederland bestemd, op kosten van den Lande te doen in ontvangst nemen, zoo noodig nader te doen verpakken en naar hunne bestemming te zenden". Yoor eventueele toezendingen kan men desverlangd steeds nader in overleg treden met het Bestuur van de K. M. A., of met ondergeteekende. Men gelieve te adresseeren aan de Ethnographische Verzameling van de Kon. Mil. Academie te Breda. Het zal zeer op prijs worden gesteld, indien toegezonden voorwerpen voorzien zijn van een etiket, waarop vermelding van de plaats van herkomst en van den ter plaatse jjebruikelijken naam. Moge in de naaste toekomst blijken, dat het beroep niet tevergeefs is gedaan, en dat hetgeen voor den Hoofdcursus mogelijk is gebleken, ook voor de Kon. Mil. Academie is te bereiken. BredaOctober 1908. C. Spat, Leeraar K. M. A. De heer Schilling verzoekt ons aan belanghebbenden bekend te willen maken, dat met 1 Januari a.s. de uitgave van het tijdschrift „Mavors" geheel in zijn handen overgaat en de afleveringen rechtstreeks door hem den inteekenaren zullen worden toegezonden. De inteekenprijs wordt dan voor Holland en Indië gelijk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 638