Dagebomen Stukken. Bet een en ander omtrent beoordeelingslijsten. Ultimo December 1909 nadert en met dien datum de zich bij velen opdringende gedachte: „hoe zal mijne conduite worden ingevuld," terwijl wij reeds de beoordeelaars met gefronste wenkbrauwen zien turen op de A. O. 1909 No. 72 en zich na de inschrijving van een kolom telkens de vraag hooren stellen „heb ik nu wel aan alles gedacht?" En terwijl zij na de ver zending der beoordeelingslijsten de vaste overtuiging hebben, dat zij niets vergeten hebben, blijkt hun daarna voor de zoo- veelste maal weer, dat de chefs toch nog verschillende gegronde aanmerkingen maken. Reeds nu blijkt uit de doorzending van de geheime bescheiden van overgeplaatste of met buitenlandsch verlof, enz. vertrekkende officieren, dat verscheidene chefs nog niet doordrongen zijn van de verschillen tusschen de Alg. Orders 1905 No. 133 en 1909 No. 72. En het gevolg hiervan is, dat men op de bureaux van afdeelings- en gewestelijk militaire commandanten veel tijd verliest met corrigeerwerk. Wij gelooven dan ook een goed werk te doen door de verschil len tusschen de genoemde Alg. Orders eens nader in beschou wing te nemen, terwijl wij daaraan tevens zullen vastknoopen enkele opmerkingen naar aanleiding van niet veranderde bepa lingen. Gouv. Besluit van 21 September 1896 No. 10. Het bepaalde sub 3e heeft eene aanmerkelijke wijziging onder gaan bij Gouv. Besl. van 15 Juni 1909 No. 11. Waar vroeger bepaald was, dat de beoordeelde in kennis gesteld moest worden met de gebreken en tekortkomingendie invloed zouden kunnen hebben op de geschiktheid voor den eerstvolgenden hoogeren rang V' 1) Do cursiveeringen zijn van ons.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 641