1306 schentijdsche beoordeeling noodig is, kan inzage genomen wor den van de beoordeelingslijst van den betrokkene. Voor het plaatsen in speciale betrekkingen zouden de chefs inlichtingen kunnen ontvangen bij de betrokken wapenchefs, terwijl maatregelen genomen moeten worden dat memories van rechtvaardiging en afschriften van gebreken en tekortkomsten alleen in handen komen van de betrokken personen. Dit stelsel heeft bovendien nog het voordeel, dat elke wapen chef met meer kalmte en aandacht een beoordeeling in behan deling kan nemen. In verband met plotselinge overplaatsingen moet elke chei zoo spoedig doenlijk nota's omtrent de officieren opmaken, die dienen als gegevens voor de invulling der beoordeelinglijsten. Zoo noodig vult hij deze in op zijne nieuwe standplaats. 6 (1) Verwezen wordt naar hetgeen wij zeiden omtrent 5 (1). 8 (1) Wij zouden in het stelsel, dat thans nu eenmaal vastgesteld is, liever gezien hebben, dat alle beoordeelingen van een officier in handen van zijn chef berusten. Dikwijls zou dan blijken, dat wat men noemt een op zichzelf staand feit vroegei bij betrokkene meer was voorgekomen. In het onder 5 (6) door ons aangeprezen stelsel, zouden alleen de wapenchefs kunnen uitmaken, wat wel en wat met als een op zichzelf staand feit zou moeten worden beschouwd. 9 (1) Het hierin vermelde hebben wij zoo goed als nooit zien toe passen; toch zou in verband met hetgeen wij hiervoren ondei 8 (1) bespraken, de toepassing ervan in gevallen aanbeveling verdienen. 10 (1) Voor het vermelde sub le verwijzen wij naar ons hiervoren aangegeven stelsel. Wil men met dit stelsel niet meegaan, dan is het de vraag of het einde van ieder jaar wel het meest ge schikte oogenblik is om beoordeelingen in te dienen, waai toch in verband met verloven, pensionneeringen en overplaatsingen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 646