1308 - voorgeschreven kunnen worden, dat aan het einde van dat jaar geen beoordeeling behoeft opgemaakt te worden. 10 (2). Zijn onder deze officieren personen, die beoordeelingen onder hunne berusting hebben, dan zou in den geest van hetgeen wij onder 10 (1) sub le zeiden, voor hen bepaald kunnen worden, dat zij bij hun pensioensaanvraag de beoordeelingen van hunne onderhebbende officieren moeten overleggen. Een welkome uit' breiding voor de chefs zou gegeven kunnen worden door de woorden: „men ontslag is verleend" te vervangen door die ont slag hebben aangevraagd 11 (1) en (2) Men vergete niet in het afschrift of den veranderingstaat te vermelden de wijziging in het hoofd van kolom 3. 13 (1) Aangezien dikwijls uit het extract-stamboek het een en ander valt te lezen, zouden wij dit ook opgezonden willen zien. Ver der had aangeteekend dienen te worden, dat ook bijvoeging van de oude nota's ingevolge 37 noot (x) en geneeskundige verklaringen, in verband met 35 (3) a, geeischt wordt. 16 (2) Deze alinea geldt niet voor de Artillerie, aangezien bij dat Wapen, de zelfstandige commandanten in de eerste plaats staan onder den Commandant der Veld- en Bergbatterijen of onder dien der Vestingartillerie. Deze zin had dan ook moeten luiden: „Na zoo noodig bij voeging van de vereischte bescheiden van den eersten beoordee- laar, zendt hij de portefeuille aan den algemeenen wapen- of dienstchef." Over het algemeen heeft men zoowel bij de nieuwe als oude bepalingen niet voldoende rekening gehouden met voornoemde dienstverhoudiugen. 17 (2) Duidelijkheidshalve had men voor de woorden „zoomede die beoordeelingen" de letter dmoeten plaatsen. In verband met de verhouding tusschen een afdeelings-com-

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 648