1809 mandant en den Chef van het Wapen der Inf., welke sedert 1907 anders is dan tusschen een gewestelijk militairen com mandant en dien Chef, heeft men de woorden „(den Chef van het Wapen der Infanterie hieronder niet begrepen)" veranderd in„(de chef van het wapen der Infanterie, voor zoover betreft de gewestelijk militaire commandantenhieronder niet begrepen)." De invulling van kolom 5 daargelaten, zullen in afwijking van vroeger, alleen belangrijke verschillen van gevoelen in den vervolge onderworpen worden aan het oordeel van den Com mandant van het Leger. 17 (4) Waarom niet alle betreffende beoordeelingen? Zie hetgeen wij schreven onder 8 (1) 18 (3) Verwijzing naar 28 (3) ware hier gewenscht geweest. 20 (2) In verband hiermede leze men 34 (3) noot (i), zooals ge wijzigd men noemde dat eigenaardigerwijze een erratum bij Alg. O. 1909 No. 113, welke noot vroeger niet bestond, waar door het dikwijls gebeurde, dat chefs onkundig waren van het feit, dat iemand den cursus aan de Hoogere Krijgsschool gevolgd had. 22 Wij zouden aan allen, die beoordeelingslijsten onder hunne berusting hebben, in overweging willen geven eens met aandacht deze hoogst belangrijke paragraaf te vergelijken met de nieuwe 34 en 35 en met de gelijknamige paragrafen van de ver vallen Alg. O. 1905 No. 133. Was er vroeger sprake van het normale peilwaarop de of ficieren niet alleen als zoodanigdoch ook als mcnsch en als lid eener beschaafde maatschappij moeten staanthans dienen de ver gelijkingen te baseeren op het peildat voor hunnen rang als normaal moet worden aangenomen Het Legerbestuur heeft hiermede een stap gedaan in de goede richting; het moet uit zijn met de opsomming van eenige ka raktereigenschappen, waaruit niets te lezen valt; men wenscht

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 649