1310 thans te weten in hoeverre iemand staat boven of beneden zijne ranggenooten. Er moet kleur komen in de beoordeelings- lijsten en als gevolg daarvan eene betere vergelijking tusschen ■de personen onderling. Houdt men hieraan echter niet streng de hand, dan krijgt men niets anders, dan het overbrengen van de karaktereigenschappen van de oude kolom 3 naar de nieuwe ko lom 2. In de practijk blijkt dit thans reeds het geval te zijn. Hier op komen wij echter nog nader terug bij de bespreking van 34. 22 (2) Wil men bereiken, wat in deze alinea is bepaald, dan moet men kunnen rekenen op hoog in ontwikkeling, karakter en be schaving staande beoordeelaars. Om alleen zulke personen in de hoofdofficiersrangen te krijgen, gelooven wij, dat meer dan thans gedaan moet worden aan oefeningen, waaruit blijkt, dat aan iemand met vertrouwen de leiding van een korps officieren kan worden toevertrouwd. 22 (4) Het woord beknopthad naar onze meening gerust gehand haafd kunnen blijven in verband met de volgende woorden „ew zoo duidelijk" of wil men uit de inschrijving soms opmaken, of iemand zwaar op de hand is of niet? 22 (5) Het verschil tusschen de redactie van thans en die van vroe ger is, dat men thans in kortere bewoordingen neerschreef wat men altijd gewild heeft. 22 (6) Ook het verwijzen naar bepalingenis thans verboden. 22 (8) Deze is dezelfde gebleven als de alinea (la) zooals die luidt ingevolge Alg. O. 1907 No. 67. Er schijnen bijzondere eischen te bestaan voor de hoofdoffi cieren van de Genie, Intendance en den Geneeskundigen Dienst. Waarom heeft men die niet opgenomende betrokkenen dienen •die toch te weten?

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 650