1311 Verder wordt het tijd, dat men eens eischen vaststelt voor de hoofdofficieren van alle Wapens en Diensten, opdat bij elk Wapen of Dienstvak een ieder over dezelfde kam geschoren wordt. Of is het bijv. billijk, dat de eene Majoor van de Inf. als commandant van een garnizoensbataljon of korps te velde, waarbij geen manoeuvres, kaderoefeningen, en wetenschappelijke bijeenkomsten gehouden worden, waar administratie hoofdzaak is en de leiding van een korps officieren met tot haar recht komt, zijn geschiktheid voor Luitenant Kolonel haalt; terwijl een ranggenoot in een garnizoen op Java onderworpen wordt aan allerlei opdrachten, inspectiën enz.? Niemand ontglippe bovendien aan controle; zij die hunne zaken doen, willen graag aan hoogere chefs hunne verrichtingen en kennis toonenaan hen die dat niet doen, snijde men de pas af voor verdere pro motie. 22 (10) [9] x) De speciaal voor de kapiteins van den Generalen Staf—waar om niet indertijd hetzelfde bepaald voor alle in speciale betrek kingen geplaatste officieren uitgedachte en hatelijk klinkende alinea (9) van 22 der Alg. O. 1905 No. 133, werd bij Alg. O. 1907 No. 72 gewijzigd zooals zij thans ingevolge 22 (10) luidt. Uit deze alinea en uit noot (x) van 34 blijkt, dat men thans meer dan vroeger het werk, de ijver en studiezin waar deert van oud-leerlingen der Hoogere Krijgsschool. Moge het volgen van den cursus aan genoemde inrichting aangemoedigd worden door eene betere betaling van Generale Staf- en Inten dance-officieren 22 (13) en (14)] In deze alinea's vonden wij vroeger een eisch, vastgesteld voor de Majoors der Infanterie. Thans is de bepaling, dat een Majoor der Infanterie, wien de geschiktheid voor den geweste lijken staf niet is toegekend, niet geschikt geacht wordt voor den hoogeren rang en op wien in den regel van toepassing is het gestelde in 35 (4) [vroeger 38 (5) weggelaten. Daarentegen is thans in 36 (1) bepaald, dat geschiktheid 1) De tusschen geplaaisfe cijfers slaan op de vervallen Alg. O. 1905 No. 133.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 651