1815 - 36 (7)] Deze in de oude Alg. O. 1905 No. 133 opgenomen alinea is in verband met de wijziging, aangebracht in 36 (I), weg gevallen. 37 (2) Verwezen wordt naar hetgeen wij schreven onder het hoofd: GouvBesluit van 12 September 1896 No. 10." 37 (3) (nieuw) Wil men stipt rechtvaardig zijn tegenover allen, dan zij men voorzichtig met de verandering van „neen" in „ja" „of" „nog niet". Zoo kan o. i. iemand, die als plaatselijk commandant niet voldeed, daarna als korpscommandant niet verwachten dat zijn „neen" berustende op tekortkomsten als plaatselijk comman dant, veranderd worde in „ja" of „nog Diet". En zoo zijn er meerdere gevallen aaD te halen. 37 (4) [(3)] De wijzigingen staan in verband met het ingevolge Gouv. Besl. van 15 Juni 1909 No. 11 gewijzigde punt 3 van het Gouv. Besl. van 21 September 1896 No. 10 (zie daaronder). Noot (1) Is reeds vroeger bij circulaire bekend gemaakt. 37 (7) Waar het „ja" op berust, werd vroeger alleen voor Artillerie officieren aangegeven; thans geschiedt dit ook voor officieren geplaatst bij den Topographischen Dienst. Zou het geen aanbeveling verdienen deze bepaling ook in het leven te roepen voor officieren, die wegens verminking alleen in sedentaire betrekkingen mogen doordienen? 38 (4) Moest vroeger in de kolommen 6, 7 en 8 een algemeen oordeel omtrent den beoordeelde uitgesproken worden, thans kunnen deze kolommen benut worden om den betrokkene te kenschet sen,terwijl dan bij invulling van kolom 5 met „neen" in ge noemde kolommen vermeld moet worden, welke eigenschappen en hoedanigheden de beoordeelde mist of in niet voldoende mate voor den hoogeren rang bezit.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 655