- 1316 88 (5) Zooals wij hiervoren reeds opmerkten is de oude alinea (5) van 38 overgebracht naar 35 (4). 41. Aangezien bij de invulling van kolom 5 met „ja" toch ongun stige aanteekeningen in de beoordeeling kunnen voorkomen en deze aan den betrokkene schriftelijk moeten worden medegedeeld is het noodig geworden 41 te doen luiden zooals thans aange geven. In verband hiermede verviel de oude 43 (1). Yoor een mondelinge mededeeling wordt thans van betrokkene geen handteekening meer vereischt [zie de vervallen 41 (3) Wij zouden willen hebben, dat alle mededeelingen schriftelijk geschieden. De vijfde alinea is vervallen in verband met het Gouv. Besl. van 15 Juni 1909 No. 11. 42. De wijzigingen in deze paragraaf staan eveneens in verband met het in de vorige paragraaf aangehaalde Gouv. Besl. Aanbeveling verdient het om alleswat aan beoordeelde me degedeeld moet worden, op te nemen op hetzelfde vel papier, als gevolg waarvan hij slechts een keer zijn handteekening be hoeft te stellen, en zoek raken minder zal voorkomen. De bepaling, dat uit het niet indienen eener memorie van rechtvaardiging de chefs in geen geval mogen afleiden, dat be oordeelde van pogingen tot verbetering zijner tekortkomingen afziet, is als vanzelf sprekende, vervallen. Mogen vorenstaande regelen ter overdenking waardig ge keurd worden en leiden tot eene aandachtige vergelijking tus- schen de Alg. Orders 1905 no. 133 en 1909 no. 72, dan is ons doel voor een groot deel bereikt. Moge verder de kwestie der beoordeelingslijsten in studie worden gegeven aan één persoon niet aan een commissie die, vrijgesteld van alle diensten en kunnende putten uit de archieven van het Departement van Oorlog, zich geheel aan zijn taak kan wijden; en moge dan, voordat de vaststelling der

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 656