Schietpremiën bij de Depot Bataljons. Punt 28 van het tarief 46c, waarbij o. a. bepaald wordt, dat bij de depot-bataljons per recruut maandelijks f 0,025 te goed gedaan wordt voor het uitbetalen van premiën bij de voorbereidende oefeningen en de oefeningen in het schieten, eischt dringend herziening, daar dit bedrag veel te gering is om zelfs slechts een enkelen keer. eene behoorlijke premie uit te keeren. Het tarief 46c werd samengesteld, toen bij de depót-bataljons slechts enkele, zoo niet in 't geheel geen schietoefeningen met scherpe patronen werden gehouden. Thans is dit echter geheel anders en worden volgens de 35, 36 en 37 van het scliietvoor- schrift gehouden 9 school-, 13 voortgezette- en 4 gezamenlijke schietoefeningen, of in totaal 26 oefeningen. Wanneer men dit aantal vergelijkt met het aantal oefeningen, te houden bij eene compagnie reeds opgeleide militairen en daarna de uitgetrokken bedragen voor toe te kennen premiën met elkaar vergelijkt, dan valt deze vergelijking beslist ten nadeele van de depót-bataljons uit, vooral als men daarbij nog in aanmerking neemt, dat de oefeningen bij de depot-bataljons worden gehouden binnen den duur der opleiding, gemiddeld te stellen op 6 maanden, en die bij een ander bataljon of eene andere compagnie over een geheel jaar verdeeld zijn. Bij eene compagnie van een veld- of garn izoens-bataljon worden per jaar gehouden minstens 24 individueele en 12 gezamenlijke oefeningen 7 S. Y. of minstens in totaal 36 oefeningen: laten we als gemiddelde aannemen, dat er 40 oefeningen per jaar plaats hebben. Yoor die oefeningen wordt, eveneens vol gens punt 28 van tarief 46c, per man 0,055 per maand of f 0,66 per jaar, toegestaan. Voor de 26 oefeningen bij eene compagnie recruten wordt te goed gedaan f 0,025 per recruut en per maand of per 6 maanden, ƒ0,15. Door eene eenvoudige

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 68