Uit het Kameruerslag, Wijziging en uerfiooging uan de begrooiing nan uitgauen nan nederland5ch-3ndië noor het dienstjaar 1909. Onderaf deeling 142a. Het was den ondergeteekende aangenaam te ver nemen, dat de voorgestelde traktementsregeling van de eerste-luitenants vrij algemeen instemming vond. Met het denkbeeld van sommige leden om de traktements-regeling voor de infanterie geheel gelijk te maken aan die van de andere wapens, althans aan die van de cavalerie en de artillerie, kan de ondergeteeken de zich niet vereenigen. Door de voorgestelde regeling zal de infanterie- luitenant, na negen jaren dienst als officier, hetzelfde traktement ge nieten als zijn ranggenooten van de andere wapens. Dat de luitenants van de genie, de artillerie en de cavalerie voor dien tijd eene eenigs- zins hoogere bezoldiging zullen ontvangen, acht de ondergeteekende niet onbillijk, voor de luitenants van de beide eerstgenoemde wapens wegens de omvangrijker studie, die aan hunne benoeming tot officier voorafgaat en voor de luitenants der cavalerie met het oog op de kosten van on derhoud van harnachement en de risico, die het gedwongen paardenbezit meebrengt. Een algeheele gelijkstelling in traktement zou voorts van nadeeligen invloed kunnen zijn op den lust om tot officier bij de speciale wapens te worden opgeleid. Een voorstel daartoe, waardoor het budget jaarlijks nog met pl. m. f 50.000 zou worden verhoogd, is dan ook van den ondergeteekende niet te verwachten. Evenmin acht hij het noodig de magazijn-meesters, die door hunne positie zooveel eenvoudiger kunnen leven, op denzelfden voet te bezoldigen als de luitenants der infanterie. Daarentegen komt het den ondergeteekende wel wenschelijk voor zoo wel de financieele positie van de militaire paardenartsen 2de klasse als die van de militaire apothekers van dien rang te verbeteren, omdat zij anders bij de invoering van de nieuwe regeling in financieel ongunstiger toestand zouden komen te verkeeren dan hunne ranggenooten van de verschillende wapens, waarmede de paardenartsen thans ongeveer gelijk staan, terwijl de militaire apothekers daarop zelfs een kleinen voorsprong hebben. Daar in de Indische voorstellen tot verbetering van de traktementen der eerste-luitenants met deze beide catesoriën van officieren geen reke ning was gehouden, is de ondergeteekende te dezer zake met den Gou verneur-Generaal nader in overleg getreden, met het gevolg, dat thans zoowel voor de militaire paardenartsen als voor de militaire apothekers der 2de klasse de volgende traktementsregeling wordt voorgesteld

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 86