770 Italië, marine. van den opperbevelhebber, Lord Kitchener, aangenomen, die bij doorvoering zijner legerorganisatie verlangde, dat ook de verpleging der troepen onder zijne controle geplaatst zou worden, en niet, zooals tot heden, opgedragen zou blijven aan de Indische staatsregeering. Dit verlangen veroorzaakte heftige gedachtenwisselingen tusschen Lord Kitchener en den toenmaligen vice-koning van Indië, Lord Curzon, wat het aftreden van dezen laatsten ten gevolge had. M. {Mil. Wochenblatt liet nieuwe voorschrift op het materieel der Hulpvloot geeft aan met welk doel in tijd van oorlog schepen met hunne bemanning aan de vloot voor bepaalde doeleinden, die de oorlogsvloot zelve niet kan of wil ver vullen, worden toegevoegd. Het materieel bestaat uit: le Transportschepen en 2e. Hulpkruisers. Aan transportschepen worden de volgende eischen gesteld: dub bele bodem over minstens 2/g van de lengte van het schip; zoodanige ligging der ketels, dat deze door kolenbergplaatsen van minstons 1,50 M. breedte beschermd wordenkrachtige pompmacbines om in geval van averij het schip drijvende te kunnen houdenbunkers of reserve berg plaatsen, welke zulke afmetingen hebben, dat een voorraad kolen kan worden geborgen, waarmede, met een snelheid van 10 mijl per uur, eeu afstand van 4000 mijl kan worden afgelegd; de mogelijkheid om gedurende 6 uren een vaart van 14 mijl te behouden; dubbel schroef en ten slotte een uitgebreide electrische inrichting. Van hulpkruisers wordt verlangd: een vaart van 16 mijl gedurende 6 uren vol te houden; de mogelijk heid tot opstelling van een aantal stukken van middelbaar en klein kaliber en van minstens een zoeklicht; het aanwezig zijn van munitie bergplaatsen of daartoe te bestemmen ruimten in de nabijheid van de opstellingsplaatsen der artillerie, de ruimten moeten bij ongeladen schepen onder de waterlijn liggen en gemakkelijk te bereiken zijnwaterdichte beschotten; sterke beschutting van ketels en machines; een moderne stoomstuurinrichting met onder de waterlijn (wanneer het schip voor 3ji niet beladen is) horizontaal liggende transmissie; een installatie voor araadlooze telegraaf; een vrieskamer en een inrichting tot het onderwater zetten van de ballast. Het ministerie van marine behoudt zich ten alle tijde het recht voor vaartuigen te schrappen, welke niet meer aan de eischen voldoen of door moderner en gevechtswaardiger schepen vervangen kunnen worden tegen eene dergelijke beslissing bestaat geen hooier beroep. In geval van mobilisatie mogen vaartuigen, welke op de lijst der hulp vloot gesteld zijn, zonder vergunning van het ministerie de rijkshavers niet verlaten. De commandanten der hulpschepen leggen op oorlogsbodems den aan hun rang in de marine-reserve verbonden eed af. Andere bepalingen regelen de positie van de bemanning der hulpschepen en in het bijzonder die van de reserve-officieren. U. Int. Rev.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 96