- 772 Eénuursrii te Salatiga. het verwerven van de geschiktheid voor den onderofïiciersrang, onder nadere voorwaarden, recht op benoeming te geven in een betrekking bij het Rijk, een provincie, een gemeente, een waterschap, of wel bij een door het Rijk, door een provincie of gemeente gesubsidieerde onder neming of vereeniging. In de algemeene beschouwingen van het rapport worden achtereen volgens het doel van de in te voeren regeling, een kort geschiedkundig overzicht, de positie en leeftijd van de te verwachten candidaten voor burgerlijke betrekkingen, de algemeene regelen voor den overgang in burgerlijke betrekkingen en de noodzakelijke wijziging van de militaire pensioenwet behandeld. Nadat in de volgende hoofdstukken de overgang in rijksbetrekkingen, die in betrekkingen bij de provincie, gemeente of waterschap en bij particulieren en vereenigingen zijn besproken, wordt het bovenbedoelde wetsontwerp gegeven met toelichting en bijbehoorende algemeene maat regel van bestuur, benevens instructie voor de commissie van uitvoering. Vervolgens worden geschetst de financieele gevolgen van de ontworpen regeling en de wijzigingen, welke bij invoering van het stelsel in be staande wettelijke en andere bepalingen noodig zullen zijn. In een Naschrift concludeert de commissie dat de voorgestelde re geling op genoegzame wijze een geregelde dienstverlating in de lagere ondorofficiers-rangen zal bevorderen waarmede tegelijk een verjonging van de hoogere rangen wordt bereikt. In de Locomotief van 1 Juni kwam een verslag voor van dezen uit een militair oogpunt zeker hoogst belangrijken rit. "We ontleenen aan dat verslag het volgende: Het doel met dezen wedstrijd te bereiken was namelijk om na te gaan, welken afstand een paard in één uur tijd kan afleggen, zonder hierdoor merkbaar geschaad te zijn. In oorlogstijd toch hangt van het tijdig binnenkomen der berichten omtrent 's vijands sterkte en bewe gingen zooveel af, dat het wel de moeite waard is na te gaan, wat desnoods van een paard gevergd kan worden. Dat dit geen kleinigheid is, hebben enkele ruiters, deelnemers aan dezen rit, schitterend bewezen. De volgende afstanden werden in eén uur afgelegd, (18 of 22,5 K.M. op den langen weg, laatste gedeelte op de race-baan): Ritm. Boon 26.70 K.M. (nam met 2 paarden deel, zie beneden). Luit. Mans 26.10 Hoenkamp 25.95 Ritm. Boon 25.5 Luit. Thomson 24.26 Bruinis 22.17 v. Heeckeren van Molecaten 20.00 Wesseling 20.00 Groenhof 19.50

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 98