fHededeelingen aan de Redactie. Malang, 16 Juli 1909. Geachte Heer Redacteur Naar ik verneem is eene commissie benoemd welke de opdracht heeft gekregen, onze Infanteriereglementen en -voorschriften te herzien. Naar aanleiding hiervan zou ik gaarne de volgende opmerkingen ter kennisse zien gebracht Geweeroefeningen uit tabel I. 7. Het commando „Zet af" moest worden „Afin overeenstemming met het S.Y. Reglement Infanterie 1. Punt 99. Den laatsten zin te veranderen aldus: „Het geweer wordt, met de lade over den linkervoorarm", etc. De houding van het geweer, aangegeven als in punt 99, is niet uit te voeren: of de knop voor en nabij den rechterschouder, öf de voorlade over den linkervoorarm. Het eerste is het meest gewenscht met het oog op de houding van vaardig. In het Bijvoegsel S.Y. is reeds het woord „voorlade" veranderd in lade." Punt 158. De uitvoering le alinea zal in verband met 12 Bij voegsel S.V. moeten luiden: „Op het w. co. wordt de haanpal naar rechts om gelegd [in staande houding, het geweer bij den voet gezet] en de patroontasch met den riem gesloten". Punt 189. vervalt „na zoo noodig den knop rechtstandig en weder naar rechts te hebben gebracht Punt 94 Opmerking. De eerste zinsnede is niet meer van toepassing. Het zou zeer gewenscht zijn dat de Maleische reglementen en voor schriften eens werden in overeenstemming gebracht met de Hollandsehe en dat in den vervolge tegelijk met de Hollandsehe wijzigingsblaadjes ook de Maleische werden uitgegeven. Nu toch kan het Inlandsche kader in 't geheel niet door zelfonderricht op de hoogte der veranderingen blijven° Dat nadeel wordt vooral gevoeld bij het kader ingedeeld bij recruten. En dan nog iets over het tegenwoordige aanwijsbord (S.Y. hg.^ 18). Ik wilde nl. de volgende veranderingen voorstellen (zie teekening) le. Worden in fi?. 18 de cijfers 1 t/m. 8 aangebracht (als bij het vroegere aanwijsbord, waarschijnlijk in de tig. 18 vergeten), 2e. De vijf figuren worden voorzien van eene 2 dM. breede licht grijze strook, het verschil tusschen kop- en borstschijf. Op deze wijze kunnen duidelijk worden onderscheiden de aangewezen treffers, respec tievelijk in kop-, borst- en rompschijf.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 200