Eenige cranteefeeningen betreffende de instructie, bekend gemaakt bij de algemeene order Door bet Indische leger, ddo, 26 3uni 1909, Ilo. 72. Het paard, dat tengevolge van betere verzorging en meer doelmatige voeding vurig was geworden en trachtte uit te breken, is wederom tot de orde geroepen en tijdelijk kalm geworden. Dit tengevolge van den „rustigen zit" van den berijder. Paardrijden is moeilijk. Onwillekeurig kwam deze gedachtengang in mij op toen ik de hierboven genoemde algemeene order had doorgelezen. Helaas is niet iedereen die de algemeene orders ambtshalve ontvangt, geabonneerd op het I. M. T. En van degenen, die wel dit voorrecht bezitten, zijn er velen, die geen belangstelling koesteren in zaken, welke hun vooralsnog niet aangaan en anderen, die aan hetzelfde euvel lijden, omdat zij hunnen arbeid meer moeten verplaatsen in de richting van het momentane Moge de nieuw verschenen instructie allen opwekken om van gevolgde gewoonten af te wijken en zulks in het belang van de tevredenheid bij het officierskorps. Wederom is de bestaande instructie tot leidraad genomen en zijn daarin eenige veranderingen aangebracht. Aan het wijzigen eener instructie zijn vele bezwaren ver bonden, omdat de gedachtengang, welke bij den oorspronkelijken samensteller heeft voorgezeten, meestal niet bekend is. Daar wij reeds wisten dat er een nieuwe algemeene order betreffende de beoordeeling in bewerking was genomen, hadden wij met belangstelling het verschijnen van een dergelijk stuk tegemoet gezien. De nieuwe instructie moet worden toegejuicht, omdat zij betere en juistere bepalingen aangeeft dan de vorige.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 370