Krijgsgeschiedenis Celebes, De opruiming der flmbisso-steüingen. Op het bericht, dat Poang-Tikoe uit de Toradjalanden over Palissang, Paboaran naar Ambisso gevlucht was en de bevolking uit den omtrek overgehaald had hem in het verzet tegen de Com- penie te steunen, besloot de civiel-gezaghebber van Rante-Pao de verschillende patrouilles, ter achtervolging van Poang Tikoe uitgezonden, te verzamelen en met het geheel naar het Ambisso- complex op te rukken. 2 Februari 1907. Te Rimboeng komen bijéén, resp: 1 groep infanterie van het L. H. 15e Bataljon infanterie onder den onderluitenant Kuen de 6e brigade maréchaussée (Amboneezen) en 1 groep infanterie van het L. H. 15e Bataljon infanterie onder den 2e luitenant E. van Bevervoorde; 2 zwakke groepen L. H. 15° Bataljon infanterie (30 bajonetten) onder den kapitein Michielsen, civiel-gezaghebber te Rante-Pao. 3 Februari. Te 6J uur v. m. marcheerde 1 groep en de 6e brigade maréchaussée volgens de stippellijn af naar een ladanghuisje, waar Poang-Tikoe zich eenigen tijd opgehouden zou hebben, met het doel dit op te ruimen. Daar verzuimd was, verbinding met den hoofdtroep te onder houden, marcheerde deze door naar Palissang, den trein met zich voerende. Het eerstgenoemde gedeelte, na opruiming ladang, in de richting Rimboeng terugkeerende, vernam, dat de hoofdtroep reeds over Palissang naar Paboaran afgemarcheerd was; de commandant hiervan besloot toen langs den kortsten weg naar Pabóaran op te rukken. Met veel moeite werden de sterkgezwollen Sippang en daarna I. M. T. 1909. 71

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 439