De knaldemper bij het Infanterie-gemeer. 1 £61 Bij het overtrekken van hindernissen werd halt gehouden, nadat eene colonnelengte was doorgemarcheerd en het teeken voorwaarts gegeven door den achtersten man, nadat deze was opgesloten. 175. Het verdient aanbeveling aan elke uitrukkende groep mede te geven een half petroleumblik (het deksel wordt eveneens daarvan ge maakt) gevuld met diverse medicijnen, zooals kiuinepillen, cholera essence, boorzalf, perubalsem, kinosoltabletten, ammonia en dermathol [alles in kleine hoeveelheden] benevens verbandmiddelen inplaats van slechts eenige verbandpakjes mede te geven. Bedoeld blik kan door één der dwang arbeiders mede gedragen worden. Nakana. We vonden in de ^Scientific American" eene beschrijving over deze uitvinding, waaraan wij het volgende ontleenen: De uitvinder van het geweer zonder knal Hiram Percy Maxim heeft door deze uitvinding een wapen ingevoerd, dat bestemd is op toekomstige militaire operatiën een even grooten invloed uit te oefenen, als het geval is geweest bij de invoering van het rookzwak buskruit. Reeds sedert vele jaren is het eene voortdurende zorg van de legerau- toriteiten geweest, de opstelling en de bewegingen van troe^.enafdeelingen zoo veel mogelijk onzichtbaar voor den vijand te maken. De eerste belangrijke schrede in deze richting was de invoering van het rookzwak buskruit, vervolgens werd de kleur van uniformen en uitrustingen aangepast aan het terrein. Rookzwak buskruit en khakiklee- ding van aardbruine kleur hebben de zichtbaarheid van troepenafdeelingen aanmerkelijk verminderd Het herkennen van een tirailleurlinie, welke zich nog bovendien achter eene natuurlijke dekking bevindt, is bijna, zonder het geknetter van het geweervuur, niet mogelijk. De aanvoerder van eene troepenafdeeling is me' betrekking op de ligging van eene stelling en de sterkte van den vijand bijna geheel af hankelijk van het lawaai der vijandelijke vuurwapenen. Men leest dan ook dikwijls in beschrijvingen van veldslagen zinnen als deze: „Ddar weerklonk een hevig geweervuur op onzen rechtervleugel." Wanneer de knal bij het vuren niet bestond, dan zou het voor den aanvaller mogelijk zijn, zijn vuur af te geven, zonder dat de vijand het minste idéé had op welken afstand en van uit welke richting het komt, of hoe sterk de aanvaller is. De openbare proef, we.ke Maxim in New-York voor een talrijk gezelschap heeft gehouden, bestond in het probeeren van den knaldemper op een cozijn van de nieuwste geweersystemen, waaronder de beste militaiie geweren uit Europa en Amerika. Uit ieder geweer werden een paar schoten gedaan, de helft zonder het aanbrengen van den demper, de andere helft met deze aan het geweer aangebrachte inrichting. Dezen inrichting bestaat uit een kleine cylinder van geplet staal van eene doorsnede van 1,5 duim en een lengte van 4 6 duim, naar gelang van het te gebruiken geweer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 601