Van Vresmde hegers. Frankrijk, nieuise Franscbe tactiek. Gebruik Don Caualerie. Beheerscht door de overtuiging der overmacht van de duitsche cavaleriei die naar eene beslissing van den veldslag streeft, werd onder invloed van Generaal Negrier door eene nieuwe richting de ervaringen van den Zuid- Afrikaanschen oorlog op den voorgrond gesteld. Generaal Negrier voerde aan, dat het wapen der cavalerie te duur is om zonder noodzaak opgeofferd te wordenalleen kon het gebruikt worden, wanneer het afstand deed van den aanval met het blanke wapen. Yoor den strijd te paard wenscht de generaal als sterkste eenheid nog slechts het escadron, omdat tegen infanterie slechts nog met kleine af- deelingen verrassend is op te treden; do strijd met het vuurwapen moet echter op den voorgrond staan, de beteekenis daarvan en daarmede die van de cavalerie zou buitengewoon gestegen zijn. Eene verkenning is sedert de invoering van het rookzwak kruit niet meer mogelijk, zelfs wanneer men geen vijandelijke cavalerie tegen over zich heeftde cavalerie kan nog slechts berichten van waar zij vuur kreeg, en waar de vijand zich niet bevindt. Wanneer de Geueraals Bonnal en Langlois de mogelijkheid van een cavalerie-aanval op infan terie en artillerie niet in twijfel trekken, dan zijn zij niettegenstaande alle andere verschillen het met den generaal Negrier daarin eens, dat zij eene verkenning door cavalerie alleen voor onmogelijk houden, doch deze door gemengde detachementen willen doen verrichten en dat gene raal Bonnal het cavalerie-duel verwerpt, dat hem voorkomt een zuiver theoretisch geestproduct van duitsche cavaleristen te zijn. Uit den rus- sisch-japanschen oorlog meendo generaal Pedoya (vroeger bevelvoerend generaal van het XVI Leger Korps) dezelfde gevolgtrekkingen te kunnen maken, welke intusschen door hunne te ver reikende strekking voorbarig bleken, daar zoowel uit den zuid-afrikaanschen als uit den russisch- japanschen oorlog juist de noodzakelijkheid van een voortreffelijke cava lerie, geschikt om zoowel te paard als te V09t op te treden, gebleken is. Wat zou na Liaojan en Mukden door goed afgerichte cavalerie divisiën aan beide zijden kunnen zijn gepresteerd! Men heeft ten rechte be weerd, dat het gebrek van goede cavalerie den japanners hunne oorlogs schadeloosstelling heeft doen verliezen. Generaal Pedoija neemt de volgende grondbeginselen aan 1. De tijd van groote cavalerie attaques is voorbij. 2. Het vuurgevecht heeft voor de cavalerie meer beteekenis gekregen. 3. Groote cavalerie-massa's tot één commando vereenigd, zijn eer schadelijk dan nuttig. De bewijsgronden, welke generaal Pedoija tegen het nut van groote cavalerie-massa's aanvoert n. 1. vijandelijk vuur en moerassige streken

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 88