769 Oostenrijk. Engeland. die het vijandelijk vuur uitlokten en daardoor den grondslag voor een rustige verkenning door de eigen artillerie vormden. Houden beide partijen zich aan bovengenoemde beginselen, dan zou het gevolg zijn, dat ze elkaar urenlang beloeren zonder te vurendat gaat natuurlijk niet. In dat geval maakt men eerst bedaard alles gereed en laat dan een gedeelte der gereedstaande batterijen het vuur aanvangen, heeft de vijandelijke artillerie ons echter het genoegen gedaan zich te ontmas keren, dan gunne men de artillerie allen tijd, noodig voor een rustige voorbereiding en rekene haar bij het nagaan der uitwerking ten goede dat zij niet het eerste schot afgaf. Art. Monatshefte 22190S. nieuin pionieruoorschriff. De tot heden verspreide aanwijzingen voor de veldversterking zijn thans in één pioniervoorschrift vereenigd, dat eigenlijk in drie hoofdstukken te verdoelen is, waarvan het eerste de taktische grondregels voor het ge bruik van veldversterkingen en het tweede de techniek behandelt, terwijl het derde aangeeft het gebruik der arbeidskrachten. Als principieele beginselen van het voorschrift behooren aangemerkt te worden. 1. dat als grondregel geldt, dat die maatregelen de belangrijkste zijn, die eigen vuuruitwerking kunnen verhoogen. 2. daarna volgen de maatregelen dienende om vijandelijke vuuruit werking te verminderen, en 3. die voor eigen dekking. Hiermede moet ten allen tijde rekening gehouden worden bij het aan leggen van versterkingen. Bij de technische uitvoering der dekkingen valt er op te letten, dat in de eerste plaats de natuurlijke begroeide bo dem zooveel mogelijk als beschutting moet dienen, d.w.z. dat men niet de dekking moet zoeken in het opwerpen van borstweringen, maar waar mogelijk door zich in begroeid terrein aan het gezicht te onttrekken. Het nieuwe voorschrift schrijft ook geen normaaldekkingen voor, maar slechts voorbeelden en laat de keuze verder aan soldaat en aanvoerder over. Een belangrijke plaats is ingeruimd aan de bizondere voorschriften voor de artillerie. Hierbij wordt de nadruk gelegd op de zorgvuldige voorbereidingen voor het waarnemen der vuuruitwerking, op een verzekerde verbinding tusschen waarnemer en vuurleider en van dezen met de batterij. In het kort is de hoofdgedachte van het nieuwe voorschriftvereen voudiging van alle vormen bij het gebruik maken van de moderne tech nische middelen en afzien van alle vaste modellen. De in de laatste jaren gebruikelijke weg om nieuwe voorschriften eerst te beproeven, zal ook nu gevolgd worden en het voorschrift als ontwerp gedurende 2 jaren aan het leger in beproeving gegeven. S. M. B. 1909. TroepenDerpIeging in Indië. Volgens mededeeiing der „Army and Navy Gazette No. 2558" heeft de Staatssecretaris voor Indië, Lord Morley, de intrekking van het Indische „Military Supply Departement" goedgekeurd, en daarmede het voorstel I. M. T. 1909. 49

Indisch Militair Tijdschrift | 1909 | | pagina 95