Boekaankondiging. De Officier en hei Duirelijk. Naar aanleiding van de motie Dr. Lely over het huwen van Officieren door Mr. G. Hovens Greve, Adjunct-Commies hij het Departement van Oorlog. De den 20sten December 1907 door den heer Lely in de 2de Kamer der Staten-Generaal ingediende motie betreffende het Kon. Besluit rege lende de huwelijken der officieren heeft den heer Mr. G. Hovens Greve aanleiding gegeven eenige beschouwingen te wijden aan dit onderwerp. Nadat S. eerst de geschiedenis van de bepalingen, getroffen om de huwelijken der officieren te regelen, nagegaan heeft, behandelt hij de thans geldende huwelijksvoorschriften, en wijst hij op het althans voor de officieren van het Nederlandsche leger en van de zeemacht eigenaar dige geval, dat hij die thans huwt zonder de toestemming van de Koningin slechts disciplinair gestraft kan worden. Wel bestaat het verbod, maar de strafbepaling, het niet-eervol ontslag uit den dienst is sedert 1871 vervallen. Op grond hiervan betoogt S. dat de toestand, zooals die thans is, niet kan blijven bestaan. Wijziging is noodig. Acht men beperkende bepalingen noodzakelijk, zoo oordeelt schrijver, dan moet men deze bepalingen met voldoende sanctie omringen, zoo niet, dan zijn de voorschriften, die voor de ver lofsofficieren gelden voldoende. Deze eischen, dat de officier van zijn huwelijk kennis geeft aan zijn onmiddelijken Chef. Degenen, die belangstellen in deze questie, vinden in het goedgedoeu- menteerde boekwerk een volledig overzicht van het onderwerp. Leerboek der Stenografie voor de moderne talen (Fransch, Duitsch en Engelsch) ten gebruike van beoefenaars van het systeem „Stolze-Wery" bewerkt door L. Wery, Stenograaf bij de Kamers der Staten-Generaal.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 102