97 op nadere bevelen voor den af- marseh. Inmiddels stelt zich de voer tuigencolonne op den grooten weg, met het hoofd bij het onder 4. genoemde Christenkerkhof. In af wachting van het vertrek blijven de dieren niet aangespannen, doch per soneel en dieren rusten met de dek king in de onmiddelijke nabijheid hunner voertuigen. 11. De verbandsectiën marcheeren op zoodanig uur uur af, dat zij op Schriftelijk aan de Commandanten 2 K.M. achter den staart der hoofd- der Brigades, der Etappetroepen, der colonne volgen. Cavalerie, der Artillerie, der Genie- 12. De Bevelhebber bevindt zich troepen, den Chefarts, enz. bij den hoofdtroep der voorhoede. r De Bevelhebber, S. Gen.-majoor. Ter toelichting het volgendea Bij de hierboven gegeven regeling van den marsch der tweede flank- dekking zal deze Grabag niet bereikt hebben, vóórdat de op den grooten wee marebeerende troepen de daarop, van Grabag uitkomende wegen voorbij zijn. Daar de weg van SatatigS, niet alleen 5 K M. langer, maar ook veel moeilijker is dan die van Omba Ritwa naar Grabag, kan echter zonder overwegende bezwaren en de hier aangegeven manier, die in de practijk de gemakkelijkste is, gevolgd worden._ Wegens de spaarzame berichten omtrent de tegenparty kan de Bevel- hebber voorloopig niet bepalen, waar de nacht doorgebracht worden zal' er zal hoogstwaarschijnlijk veel van de krachten van de manschap pen o-evero'd worden, zoodat het noodzakelijk is ze zooveel mogelijk te ontlasten; de veldzakken, enz. blijven dus bij de bagagetrein achter. Daar hij, met het oog op eene waarschijnlijke ontmoeting met de tegenpartij, de flankdekkingen zoo spoedig mogelijk wil terugzien, moeten zij hare stellingen verlaten, zoodra het gevaar voor de linkerflank der hoofdmacht geweken is; zij zullen dus niet verhinderen, dat afdeelingen der Roode troepen den grooten weg achter de marebeerende Blauwe troepen onveilig maken. Vandaar zijne beschikkingen ten opzichte van bagage- en algemeenen trein. Hii wil zich echter niet aan mumtiegebrek blootstellen, zoodat hy een 'deel M van den munitietrein medeneemt. Vertrouwende op de Con ventie van Geneve laat hij de verbandsectiën op 2 M.K. achter de hoofd colonne volgen. 2) 1) Welk deel is in het midden gelaten, om niet in bijzonderheden omtrent desamen- stellino van den munitietrein te moeten treden 2 1 "üe commandant der 3 verbandsectiën. bij ons een dirigeerend officier van gezondheid, bepaalt zelf het uur van aantreden en vertrek, waartoe eenige kennis van de lengte van afdeelingen van verschillende wapens in de marschcolonne, marsohsnelheid, enz. noodig is I. M. T. 1910 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 109