98 Het telegraafdetachement zorgt, gebruik makende vai de bestaande tele graaflijn, voor voortdurende gemeenschap met OmbS R&w& Blijkt de lijn beschadigd, dan blijft zij tot herstelling achter Het is te hopen voor den Blauwen Bevelhebber, dat zijne telegraaftroepen beter bewapend zijn dan die van het Red.-Indische Leger, anders moet hij weer eene dekking achterlaten, wanneer de herstelling veel tijd vordert. Kunnen de hulp wapens en-diensten op eigen beenen staan, dan worden dekkingen vee al overbodig, hetgeen de kans op succes van de hoofdmacht vergroot. In het verzamelbevel is gelast, dat de verschillende afdeelingen een half uur vóór het tijdstip van afmarsch nabij hare legeringsplaat»en tot vertrek gereed zullen zijn. Dit half uur is hier vrij willekeurig bepaald; de bedoeling is, erop te wijzen, dat rekening gehouden moet worden met den afstand tusschen de legeringsplaats en de plaats in de marsch- colonne van elke afdeeling afzonderlijk. Het komt erop aan, te voor komen, dat de troepen noodeloos lang op vertrek staan te wachten. Daar da verdeeling der troepen over Omblt R&wa niet besproken is, blijft dit punt verder buiten behandeling. In verband met de zeer duidelijke aanvallende bedoelingen der Blauwe troepen krijgt de voorhoede eene groote sterkte, terwijl de vrij talrij ke artillerie het mogelijk maakt eene afdeeling van 3 batterijen erbij in te deelen. Zoodoende krijgt de voorhoedebrigade kracht genoeg om met de noodige voortvarendheid op te treden, zonder dat er gevaar voor versnippering van de artillerie bestaat. Voor indeeling bij de voorhoede wijst de Bevelhebber eene afdeeling bergartillerie aan, wegens de geringe snelheid van deze artilleriesoort. Veldartillerie kan, zoo uoodig, spoedig ter plaatse zijn. Daarom komt de andere afdeeling bergartillerie in de marsehcolonne vóór de afdeeling veldartillerie. De batterijcomman danten voorzien zelve in hunne flankbeveiliging door het uitzenden van eenig bereden personeel. Toelichting van de plaats der lichte munitiecolonnesen van het gedeel te van den munitietrein, alsmede van het inschuiven van infanterie af deelingen tusschen de artillerie en hare munitiecolonnes, schijnt overbodig. In de volgende aflevering komen ter sprake de maatregelen van de Commandanten van voorhoede en flankdekkingen na ontvangst van het marschbevel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 110