104 Lycoudis overgenomen. Zoo werd dan ook in 1904 op de ten toonstelling te Luik een (verdeelbare 10,5 cM. vuurmond getoond, waarover men in het Mil. Wochenblatt no 77 van 1905 vindt: „Das Rohr besteht nach dem System des griechi- schen Oberst Lycoudis aus drei Teilen, Mantel und Seelenrohr, die durch aufschrauben eines Deckringes zusammengesetzt- werden." Bij de vergelijkende proeven voor de verwapening der Griek- sche Bergartillerie in de eerste maanden van 1907 wedijverde de firma Krupp met een verdeelbaar bergkanon, waarover in de Mei-aflevering 1908 van de Rev. d'Art. o. m. staat: „II y a „quelques années le colonel Lycoudis a envisagé une solution „nouvelle a l'aide d'un canon démontable, qui n'a été jamais „construit. „Grace aux affüts élastiques cette idee a fini par être rea- „lisée avec un canon de montagne, monté sur un affüt-Krupp frein hydraillique et récupérateur, qui a été présenté der- „nièrement a une commission d'officiers grecs." Zooals uit ditzelfde artikel blijkt, heeft Krupp met dit berg- stuk geen succes gehad, en werd in Griekenland het verdeelbare bergkanon Schneider Danglis aangenomen. Gelijktijdig met, doch onafhankelijk van den Kolonel Lycoudis, had de Grieksche Kolonel Danglis zich op hetzelfde vraagstuk geworpen. Deze kwam tot eene soortgelijke oplossing als de Kolonel Lycoudis, doch bij hem bestond de vuurmond uit slechts twee deelen, mantel en kern, die op hoogst eenvoudige, en toch soliede wijze met elkaar verbonden zijn, zoodat het uit elkaar nemen en in elkaar zetten gemakkelijk en vlug kon geschieden, ook na groote verhitting door een langdurig snelvuur. Geen wonder dan ook, dat de firma Krupp het in Griekenland afleggen moest met haar uit drie deelen bestaanden vuurmond, waarvan de scheiding na verhitting ook niet zoo gemakkelijk was. De firma Krupp heeft dan ook het Lycoudis-patent laten varen, en construeert nu verdeelbare bergvuurmonden, die in het wezen der zaak geen verschil opleveren met het Schneider- Danglis geschut.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 116