105 Hetzelfde Schneider-Danglis geschut, dat voor Griekenland werd aangenomen, is ook in Rusland ingevoerd. Einde 1908 hadden vergelijkende proeven plaats in Rusland tusschen dat geschut en het nieuwste berggeschut der firma Skoda, waarbij het eerste geschut de overwinning behaalde. Eene beschrijving van het Schneider-Danglis geschut, dat tot nu toe het beste is, wat op het gebied van verdeelbaar berg geschut geleverd is geworden, zou hier op hare plaats zijn, maar daar een volledige beschrijving van dat geschut voorkomt in de tevoren genoemde Mei aflevering 1908 van de Rev. d'Art. alsmede in de April-aflevering 1909, en in deze laatste aflevering bovendien een overzicht wordt gegeven van de in Griekenland en ten deele ook van de in Rusland gehouden proeven, zij de belangstellende lezer daarnaar verwezen. Men ziet op bl. 56 van die April-aflevering, hoe men door ver warming van de kern tot 120° C., terwijl de mantel onverwarmd bleef, dus ongunstiger dan in de werkelijkheideen zware proef nam, om zeker te zijn, dat mantel en kern, ook na verhitting door snelvuur, nog gemakkelijk uit elkaar te nemen zouden zijn. Dat de verbinding toch soliede is, mag na de zware proeven, waaraan het Schneider-Danglis geschut onderworpen is geweest, veilig aangenomen worden. Nog zij hier aangestipt, dat bij dit nieuwe Grieksche bergstuk aan het 6,5 K.G. zware projectiel een V0 van 350 M. wordt meegedeeld. Naar vernomen wordt, neemt thans ook de Fransche Berg- Artillerie met het oog op de voorgenomen verwapening proeven met het Schneider-Danglis geschut. Zij moet daarmede in het algemeen zeer ingenomen zijn, maar alleen nog bezwaar ge maakt hebben tegen de te groote lengte van sommige draag lasten. Een gewijzigde constructie met minder lange draag lasten zou daarom thans ontworpen worden. Na haar gering succes met het Lycoudis-geschut liet de firma Krupp het vraagstuk van verdeelbaren bergvuurmond in hoofd zaak rusten, daar zij meende het opvoeren van het ballistisch vermogen op eenvoudiger wijze en met minder gewichtsvermeer- tdering te kunnen bereiken met een woor/oop-bergsuk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 117