136 34 (3) Ter zake van deze alinea schreven wij in de vorige aflevering „evenals van elke ongunstige aanteekening moet natuurlijk van een ongunstigen uitslag eener detacheering den beoordeelde ook kennis worden gegeven, waarop hij, zoo gewild, zich zal kunnen verdedigen." Bij nadere aandachtige beschouwing van 34 venneenen wij deze woorden te moeten intrekken. De uitslag van de detacheeringen wordt toch vermeid in kolom 2, die tot hoofd draagt: onderscheidt zich door". Eene detacheering, hoe de uitslag daarvan ook is, blijft voor den betrokkene steeds iets, waardoor hij zich onderscheidt boven een ranggenoot, welke een dergelijke detacheering niet meemaakte. Een ongunstige uitslag kan dus nooit beschouwd als een gebrek of tekortkomingen hiervan alleen mag den beoordeelde afschrift worden verleend. Tot nu toe werden dan ook, o.i. zeer terecht, den beoordeelden geen kennis gegeven van den uitslag eener detacheering. 35 (3) Aangezien het ongeschikt zijn voor den dienst te velde en het wegens ziekte aan den dienst onttrokken geweest zijn vermeld wordt in de kolom „karaktergebreken en tekortkomstenachten wij het gewenscht, dat vermeld wordt of die ongeschiktverkla- ring en dat ziek zijn al of niet een gevolg was van dienstverrich tingen. 36 (1) Zouden de aanbevelingen voor officier van wapening en de tacheering schietschool uit deze alinea niet moeten verdwijnen De werkkring van officier van wapening omvat lang niet zoo veel meer als vroeger voor een zomercursus aan de schietschool is elk officier geschikt, na afloop van dezen cursus wordt eerst beslist of de betrokkene ook aanbevolen kan worden voor het volgen van den wintercursus in ballistiek. 36 (3) In deze alinea had directeur van de militaire school" opgeno men moeten worden. Zou in verband met de toevoeging van

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 148