opwindende invloeden verkeert van het edele voetbalspel, van zelf doen. En dat de voetballende fuselier voor bedoelde veredeling vatbaar is, dat is mij gebleken le. omdat gedurende jaar mij geen enkele klacht van welken gegradueerden dan ook ter oore kwam als een officier de leiding in handen had, uitgezonderd éénmaal toen er geen officier bij was en een korporaal het veld verliet omdat een fuselier hem getutoyeerd had met het gevolg, dat die fuse lier op staanden voet uit de club werd gezet. 2e. uit voorstellen van fuseliers om collega's die lid wensch- ten te worden, en om hunne karaktereigenschappen misschien aanleiding tot questies zouden kunnen geven, niet in de club, op te nemen. 3e. uit het met algemeene stemmen uit zetten uit de club, op voorstel van minderen, van een fuselier, die niet onmiddellijk voldeed aan het verzoek van een der officieren-meespelers. Ik ben dan ook van meening, dat er voor onze voetballende officieren absoluut geen gevaar bestaat onheusch behandeld te worden. De heer J. C. veroorlove ons, dat we daarom zijn voor beeld, waarop zijn opinie geheel en al schijnt omgekeerd te zijni wat nader beschouwen. Ge zegt dan een man per ongeluk raak getrapt te hebben; och, dat per ongeluk behoeft heusch niet als excuus te dienen, want we nemen aan, dat 't volgens de regels van 't spel volkomen gerechtigd was. Wat gaf aanlei ding tot de bewuste uitdrukking van dien fuselier, en hoe weet ge zeker dat zulks op u sloeg? Hebt ge het geval meegedeeld aan het lichaam, dat dien wedstrijd organiseerde, zoodat die zaak onmiddellijk onderzocht kon worden en die man tot voorbeeld aan allen bij schuldig-bevinding op staanden voet gestraft had kunnen worden? Ik voor mij meen te mogen veronderstellen, dat die uitdrukking niet tot J. C. gericht was, want tot nog toe hoorde ik bij slecht geleide clubs wel eens leden van die clubs ongepaste uitdrukkingen tegen elkaar be zigen, maar nimmer tegen die van eene andere club. Ten slotte een klein verzoek aan hen, die van plan zijn de voetbalschoenen aan te trekken, speciaal aan pas-uitgekomen makkers: Zoo ge onder geen enkele omstandigheid onzen manne-

Indisch Militair Tijdschrift | 1910 | | pagina 189